≫

Arsenal završio posao protiv Milana, Sergejeva asistencija nedovoljna za Lacio (VIDEO)

Tobdžije slavile 2:0 u Italiji, Atletiko silan protiv Rusa, Rimljani samo 2:2 sa Dinamom

• 12

Ko kaže da je Arsenal ostao bez trofeja? U Engleskoj možda jesu, ali Tobdžije u Evropi dobro stoje.

Izabranici Arsena Vengera pobedili su Milan u gostima rezultatom 2:0 i na taj način stigli na korak od četvrtfinala Lige Evrope.

Strelci za Arsenal bili su Mikitarijan u 15. i Remzi u 45. minutu. Inače, bio je to prvi gol Jermena u dresu Arsenala otkako se preselio iz Mančester junajteda.

U četvrtfinale će verovatno i Atletiko koji je u Madridu pobedio Lokomotivu rezultatom 3:0.

Nigez je u 22. načeo Ruse, a Košta i Koke su u drugom poluvremenu postavili konačan rezultat.

Borusija iz Dortmunda je neočekivano poražena od Salcburga kod kuće (1:2), a junak trijumfa gostiju bio je dvostruki strelac Beriša.

Lacio je odigrao samo 2:2 sa Dinamom iz Kijeva i Rimljane očekuje težak posao u revanšu.

Sve četiri gola viđena su u drugom poluvremenu. Cigalkov je doveo goste u vođstvo u 52. minutu, ali su Imobile i Anderson preokrenuli za 10 minuta.

Međutim, rezervista Moraeš je postigao sjajan gol u 79. minutu. Imao je lacio priliku za 3:2 u nadoknadi vremena, ali je Imobile pogodio stativu.

Vredi pomenuti da je Sergej Milinković Savić igrao svih 90 minuta i da je bio asistent kod gola Andersona.