≫

Totenhem pretekao Liverpul na tabeli, Arsenal sve bolji, ali su Emirati sve prazniji (FOTO)

Vengerov tim, posle autoritativnih 2:0 u Milanu, u Premijer ligi "počistio" i Votford, ali mnogo još treba vode da prođe Temzom da bi tribine opet bile pristojno popunjene kad igraju "Tobdžije"

• 5

Arsenal je uhvatio pobednički ritam? Hm... da li je?

Ekipa Arsena Vengera vezala je drugu pobedu, posle Milana u ligi Evrope (2:0), u Londonu je domaći tim savladao i Votford - 3:0, ali osećaj zadovoljstva nije potpun jer je na "Emirejtsu" sve manje navijača koji svedoče o igrama Vengerovog tima.

Malo pre utakmice na društvenim mrežama pojavila se fotografija polupraznih tribina na kojoj se vidi da je kapacitet na sva tri nivoa jedva dopola popunjen, pa je zato urnebesno zvučao zvaničan podatak koji je iz kluba stigao na poluvremenu da utakmici prosistvuje tek nekoliko stotina navijača manje od punog kapaciteta.

Kako bilo, igrači se svojski trude da povrate poverenje onih zbog kojih se igra fudbal, u nedelju su svoj posao besprekorno odradili i materijalizovali dobru igru golovima Mustafija već u 8. minutu, Obamejanga u 59. i Mhitarjana u 77.

Gosti su imali šansu da uvedu meč u uzbudljivije tokove, ali je Troj Dini kiksnuo sa penala - promašio je jedanaesterac i tako upropastio najidealniju priliku da se Votford uključi u utakmicu pri rezultatu 2:0.

Sve što se dešavalo do kraja, bila je stvar rutine za Tobdžije koji će, uprkos solidnom uzletu, morati još mnogo toga dobrog da prirede ne bi li vratili navijače na tribine.

Totenhem je u poslednjoj utakmici nedeljnog programa savladao Bornmut na gostovanju sa 4:1, iako se po rezultatu ne može reći da je bilo baš tako lako i ubedljivo. Bornmut je već u 7. minutu poveo preko Stanislasa.

Ipak, Ali je do poluvremena izjednačio, a zatim je Son u 62. minutu doneo preokret. Sve do 87. minuta Pevci su čuvali prednost, a Bornmut je žestoko napadao. Na kraju je Totenhem iskoristio grešku kada su svi igrači domaćih krenuli u napad, Son je izašao 1 na 1 sa golmanom protivničke ekipe i matirao ga.

Za kraj je Orije samo potvrdio trijumf u nadoknadi vremena, kojim je Totenhem došao do 3. mesta, pošto je za bod pretekao Liverpul.