Siti već hladi šampanjac za titulu: David Silva sam srušio Stouk

Građani ponovo imaju 16 bodova prednosti

• 0

Mančester Siti je sve bliži tituli. Ponovo Građani imaju 16 bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala koji je na 2. mestu, pošto su savladali Stouk sa 2:0 na gostovanju.

Oba gola postigao je David Silva. Najpre u 10. minutuposle dobre asistencije Sterlinga sa desne strane, kada je s peterca zakucao loptu u mrežu.

Španac je drugim golom, na sličan način u 50. minutu postavio konačan rezultat protiv indisponiranog Stouka, koji će do kraja voditi grčevitu borbu za opstanak u ligi. Siti bi uskoro i matematički mogao da obezbedi titulu, iako je već jasno da će ona završiti u njihovim rukama.