≫

Mbape lomio ruske kičme, Pogba dao prvi gol ove godine, Francuska promarširala kroz Sankt Peterburg (VIDEO)

Trikolori prejaki za "Zbornaju"

• 0

Fudbalska reprezentacja Francuske porazila je Rusiju u Sankt Peterburgu u još jednoj prijateljskoj utakmici, rezultat je bio 3:1, uz dva gola napadača Pari Sen Žermena Kilijana Mbapea.

Strelac za "Zbornaju" bio je napadač Krasnodara Fjodor Smolov.

Pol Pogba će pamtiti ovaj meč, jer mu je bio tek prvi ove godine na kojem je postigao gol uključujući i mečeve u Mančester junajtedu.

Ipak, centralna figura utakmice bio je nezadrživi Mbape, koji je postigao dva slična gola, oba posle dobijenih duela sa protivničkim čuvarima čiji su lumbalni delovi leđa bili pod ozbiljnim opterećenjima zbog "lomilica" opasnog tinejdžera.

Mbape je prvi gol postigao u smiraj prvog poluvremena, a drugi, još efektniji, za 3:1 u 83. minutu.

Brzonogi dribler je "izludeo" prvog čuvara, poslao ga u jednu stranu, on pobegao u drugu i potom rutinirano pogodio mrežu.

Vredi pomenuti i veoma lep Pogbin gol iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, za 2:0, koji su gosti praktično osigurali pobedu iako je Smolov potom iskoristio vrhunski centaršut saigrača da utakmici da na neizvesnosti do kraja.

Francuzi su se tako iskupili za poraz od Kolumbije na svom terenu, dok je Rusima ovo bio drugi poraz, posle onog još ubedljivijeg protiv Brazila u Moskvi (0:3).