≫

Tadić ''promašio'' bod protiv Arsenala u 86. minutu, Ćićarito ''ranio'' Čelsi (VIDEO)

Srbin imao sjajnu šansu u finišu, ali je i Čeh pokazao klasu

• 1

Fudbaleri Sautemptona poraženi su na gostovanju protiv Arsenala rezultatom 3:2, a najbolju priliku da odnese bod svom timu u Londonu imao je Dušan Tadić.

Srpski reprezentativac je u 86. minutu, pri rezultatu 3:2 za domaćina, šutirao iz peterca pod prečku, ali je njegov šut odbranio Čeh i izbacio loptu u korner.

Junak trijumfa Tobdžija bio je dvostruku strelac Dani Velbek, a jedan od ta dva gola bio je onaj pobednički u 81. minutu.

Sveci su poveli u 16. minutu preko Longa, ali su Obamejang i Velbek preokrenuli do poluvremena.

Inicijativa gostiju urodila je plodom u 73. minutu kada je Ostin izjednačio na 2:2. Zanimljivo, on je samo minut pre toga ušao sa klupe.

U finišu meča viđena je bespotrebna nervoza i dva crvena kartona. Najpre je isključen Stivens u 92. za Sautempton, a samo minut kasnije napolje je morao i Elneni.

Arsenal je ostao na 6. mestu sa 54 boda, dok je Sautempton i dalje u zoni ispadanja. Imaju 28 bodova na 18. mestu, tri manje od Kristal Palasa. Doduše, i meč manje.

Čelsi se remijem protiv Veste Hema možda i oprostio od borbe za 4. mesto i Ligu šampiona.

Plavci su vodili na poluvremenu golom Aspilikuete u 36. minutu, ali je Ćićarito doneo bod Čekićarima.

Meksikanac je ušao u 70. minutu i već u 73. je, na asistenciju Arnautovića, poravnao rezultat.

Vest Hem sada ima šest bodova više od ugroženog Sautemptona, dok je Čelsi 5. sa 57 bodova. Deset manje od Totenhema i Lverpula koji su na četvrtom mestu.