≫

Roma i Lacio pucali ćorcima posle evro pražnjenja (FOTO)

Gradski derbi nije opravdao očekivanja

• 0

Bez pobednika i bez golova završen je 150. rimski derbi između Lacija i Rome pa su dva tima ostala poravnata na tabeli u borbi za treće mesto koje trenutno dele sa po 61 bodom.

"Vučica" je ušla u derbi posle najblistavijeg evropskog rezultata poslednjih decenija, pobede protiv Barselone 3:0 i plasmana u polufinale Lige šampiona, a Lacio u kontra raspoloženju nakon debakla u Salcburgu protiv Red Bula (1:4) u revanšu 1/4 finala Lige Evrope.

Evropski izazovi su očigledno uticali na igrače oba tima da ne pruže partiju kakvu su očekivali navijači, nije bilo golova, niti previše šansi, a bliža pobedi bila je Roma koja je dva puta pogađala okvir gola nominalnog domaćina u nedelju uveče.

Najpre je Bruno Peres u 28. minutu uzdrmao stativu snažnim udarcem, a sledeća velika uzbuđenja viđena su tek u finišu meča.

Do tada, Lacio je ostao bez isključenog Radua, što su igrači Rome iskoristili da pojačaju pritisak na defanzivu rivala i umalo uspeli da ga matiraju.

Džeko se našao u dve šanse, u 91. minutu je glavom gađao, ali je pogodio prečku, da bi u petom minutu nadoknade ponovo opasno zapretio, no nije imao sreće pošto je lopta prohujala pored leve stative.