≫

Mali Simeone het-trikom udaljio Napoli od titule, Kulibali tragičar! (VIDEO)

Napolitanci imaju samo tri kola do kraja prvenstva kako bi nadoknadili minus od 4 poena

• 0

Fudbaleri Napolija posle debakla u Fjorentini od 3:0, u 35. kolu Serije A,  drastično su smanjili svoje šanse da osvoje Skudeto.

>>>Sećate li se Sanje? Upamtiće ga Lazanja, Zenga slavi svetog Simeona!

Sin trenera Atletiko Madrida Dijega Simeonea, dvadesettrogodišnji Đovani sa tri gola postao je novi heroj Fjorentine pogocima u 34. ,62., i 93. minutu.

Stanje na tabeli italijanskog prvenstva je takvo da sada Juventus, koji je u subotu posle velike drame savladao Inter, ponovo beži Napolitancima 4 boda, pa je utoliko ovaj poraz značajniji.

Tragičar susreta svakako je Senegalac Kalidu Kulibali koji je već u 8. minutu isključen i to baš zbog prekršaja nad Simeoneom na ivici šesnaesterca. Zanimljivo je to da je sudija tek posle angažovanja VAR tehnologije i pregledanja snimka odlučio da ne dosudi penal Violu.

Ono što posebno može da brine sve navijače Napolija jeste činjenica da tokom celog meča njihov tim nije uspeo da stvori ni jednu izglednu priliku za gol.

Važno je istaći da su pre početka meča na "Frankiju", fudbaleri oba tima odali počast tragično preminulom kapitenu kluba iz Firence Davideu Astoriju.