≫

Barsa se iživljavala na Viljarealu, desetkovani Real nemoćan protiv Sevilje (VIDEO)

Nemaju Katalonci milosti prema Žutoj podmornici

• 0

Overena je titula u Barseloni, a katalonski gigant je priredio šou od 5:1 protiv Viljareala u Primeri.

Posle2:2 protiv Reala u El Klasiku, Kutinjo je u 11. minutu načeo Viljareal na Kamp Nou pred 55.000 gledalaca, a zatim se brzo nadovezao Paulinjo.

Pred odlazak na odmor, Mesi je bio strelac za 3:0, da bi rezultat ublažio Sansone u nastavku.

Trajalo je primirje do 87. minuta, kada je Dembele munjevito vezao dva pogotka.

Zanimljivo, popularna Žuta podmornica ni sedmi put zaredom nije uspela da izbegne poraz na Kamp Nou stadionu.

U drugom meču današnjeg dana u Španiji Real Madrid izgubio je od Sevilje sa 3:2 i tako umanjio šanse da na drugom mestu pretekne gradskog rivala Atletiko.

Real je na ovom susretu igrao bez povređenog Kristijana Ronalda, a zanimljivo, trener Zinedin Zidan odmarao je Luku Modrića, Marsela, Rafaela Varana, Kejlora Navasa, Tonija Krosa. Na ovom susretu nije nastupio ni Bejl zbog kartona.

Kada se sve ovo uzme u obzir i ne čudi pobeda tima iz Andaluzije. Sevilja je iz dve kontre, u 26. i 45. minutu postigla dva gola. Strelci su bili Ben Jader i Lajun.

Serhio Ramos je iz penala pogodio prečku u 58. minutu, a u 84. pogodio sopstvenu mrežu.

Ipak, golovima u poslednjim minutima, Kraljevski klub je uspeo da donekle ublaži poraz. Strelci su bili Majoral u 87. minutu i, upravo, Ramos u sudijskoj nadoknadi.

TABELA: Barselona 90, Atletiko 75, Real 72, Valensija 67, Betis 59, Viljareal 57, Sevilja 54, Hetafe 52, Đirona 48, Eibar 47, Sosijedad 46, Selta 46, Alaves 44, Espanjol 43, Levante 43, Leganes 40, Deportivo 29, Las Palmas 22, Malaga 20.