≫

Partizan ponovo torpedovao Rudar, Đukića mogu da brinu one greške iz drugog poluvremena (FOTO) (VIDEO)

Crno-beli za poluvreme rešili pitanje pobednika, naredni rival je litvanski Trakai

• 32

Pobedom protiv Rudara i u revanš meču u Beogradu, fudbaleri Partizana potvrdili su plasman u 2. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope - 3:0 (2:0)!

Strelci za srspkog vicešampiona bili su Danilo Pantić u 11, Ognjen Ožegović u 44. i Rikardo Gomeš u 83. minutu.

FK PARTIZAN - FK RUDAR 3:0

(Pantić 11, Ožegović 44, Gomeš 83)

Partizan: Kljajić, Enake, Nemanja N. Miletić, Valijente (Marković 56), Nemanja R. Miletić, Zdjelar, Pantić, Suma (Tošić 56), Đerlek, Ivanović, Ožegović (Gomeš 63)

Rudar: Radović, Tomašević (Živković 61), Mitrović, Sopo, Šekulić, Kotorac (Kuč 68), Golubović, Macanović (Janketić 46), Vuković, Bošnjak, Đalović

Crno-beli su kartu za narednu rundu ''čekirali'' još u Crnoj Gori, kada su u Nikšiću ubedljivo slavili sa 3:0, a ovaj revanš je bio samo idealna prilika za trenera Partizana Miroslava Đukića da vidi čime raspolaže pred dvomeč sa litvanskim Trakaijem.

S razlogom je ''promešao karte'', promenio čak šestoricu fudbalera u prvoj postavi i verovatno se nije pokajao. Međutim, Đukića mogu da brinu one greške njegovih pulena iz drugog poluvremena kada su u dva napada dopustili gostima da opasno priprete Kljajiću. Golman Partizana je bio siguran, ali pitanje je kako bi neka ozbiljnija ekipa ''reagovala'' na ovakve poklone.

Doduše, sve je već bilo rešeno u tim trenucima i poslednjih 15 minuta jasno je bilo da su obe ekipe jedva čekale kraj. S tim da je Partizan želeo još koji gol koji je, do kraja, i postigao.

Pantić postiže gol za 1:0 Foto: Marko Jovanović
Ožegović posle gola u 44. minutu Foto: Marko Jovanović
Gomeš slavi svoj drugi gol za crno-bele Foto: Marko Jovanović

A početak je bio odličan za crno-bele. Prva ozbiljnija situacija i odmah pogodak. Suma je bio asistent, a Pantić je uz pomoć stative matirao Radovića. Pomenimo i to da je mladi Pantić nosio kapitensku traku na ovom meču.

Suma i Ožegović su u nastvaku pretili Radoviću, ali se na drugi gol čekalo do finiša poluvremena kada je napadač crno-belih iskoristio centaršut Miletića i glavom postigao svoj prvenac u novoj sezoni.

Pogledajte slavlje u loži Partizana posle drugog gola:

Drugo poluvreme je počelo ćuškom koju je Suma udario Ivanovića, a nedugo zatim je i najskuplje pojačanje Partizana napustio teren. Kako je vreme odmicalo tako se i Rudar budio.

Pogotovo kada je mladi Marković ušao u igru, jer je štoper Partizana pogrešio u dva navrata i stvorio gostima sjajne prilike preko Bošnjaka i Koča.

Đukić je, pored Markovića, u igru ubacio i Tošića i Gomeša, a ovaj poslednji je u 83. minutu pokazao da će biti veliko pojačanje. Sjajno se zagradio, predriblao rivala i upisao još jedna gol. Još jedna, pošto je i u Nikšiću bio strelac.

Nije tu bio kraj, pošto su Đerlek i Pantić pretili za četvrti gol, Gomeš je pogodio stativu, a vredi pomenuti i da je Zdjelar u 73. promašio zicer.

Već narednog četvrtka Partizan u Humskoj ponovo igra - protiv Trakaija u 2. kolu!