≫

Mesi postigao 6000. gol Barselone u Primeri: Katalonci sezonu otvorili pobedom i rekordom za poštovanje! (FOTO) (VIDEO)

Serija golova viđena je na Nou Kampu

• 1

Fudbaleri Barselone pobedili su Alaves sa 3:0 u okviru prvog kola španske Primere i tako pobedom otvorili novu sezonu.

Ovom pobedom Barselona je ušla u istoriju primere, jer je Mesi uspeo da postigne 6000. gol kluba u najjačem takmičenju Španije.

>>> Bufon je čudo jedno! Legendarni Italijan se već kandidovao za odbranu godine u Francuskoj (VIDEO)

U prvom delu igre Alaves je imao par opasnijih kontri koje nisu urodile plodom, dok je na drugoj strani u nekoliko situacija imao mnogo sreće posle pokušaja igrača Barse, pre svih Misija koji je pogodio preču iz "slobodnjaka".

Najpre je u 64. minutu kapiten Leonel Mesi doveo svoju ekipu u vođstvo, lepim golom iz slobodnog udarca. Upravo se ovaj pogodak može okarakterisati kao istorijski jer je jubilarni 6000. koji Barselona postiže u Primeri.

Dvadesetak minuta posle Mesija,  Kutinjo povećava dodatno rezultat posle odličnog prodora kroz šesnaesterac rivala.

Ipak, to nije bilo sve jer je ponovo Mesi u sudijskoj nadoknadi postavio konačnih 3:0 rutiniranom reakcijom pred golmanom Baskijaca.

U narednom kolu Barselona gostuje Valjadolidu, dok Alaves kod kuće dočekuje Betis.