≫

Španija preokretom pokorila Vembli, poraz Engleza u senci jezive povrede Luka Šoa! (VIDEO)

Neprijatan prizor skamenio je selektora Sautgejta

• 1

Vembli je pao! Fudbaleri Španije srušili su Engleze sa 2:1 na gostovanju, u najjačem rangu Lige nacija.

Furija se nije proslavila na Mundijalu, ispala je u osmini finala od Rusije, pa je sada rešila da malo povrati poverenje navijača na teškom gostovanju.

Sa druge strane, Englezi su se prerano ponadali svetskoj tituli i razočarani su 4. mestom, a sada su morali da pretrpe još jedan udarac, iako su prvi došli do gola.

Rašford je prvo iskoristio brzinu i lep pas Luka Šoa, da bi to munjevito netralisao Nigez.

Prvo se Rodrigo praktično prošetao kroz šesnaesterac Albiona sa loptom, da bi zatim servirao Saulu loptu na prvu za 1:1.

Samopouzdanje Engleza otišlo je na minimum u 32. minutu, kada je Alkantara iz slobodnog udarca prevario celu defanzivnu liniju Engleza sa pasom. Na prvoj stativi, našao je Rodriga za novu egzekuciju.

Englezi su u nastavku i zaboravili na rezultat kada se teško povredio Šo. U jednom duelu koji je isprva delovao bezazleno, Šo se zakucao u protivničkog igrača i pao, čime je dobro uplašio sve na stadionu.

Dugo je ležao nepomično, ukazana mu je pomoć, a onda ga je zamenio Rouz u 53. minutu.

Engleska je do kraja jalovo napadala, u završnici je poništen gol Velbeku, pa su prva tri boda pripala Španiji, u grupi 4 gde je još Hrvatska. Vatreni su ovaj put pauzirali, igraju 11. septembra kao gosti Špancima.

VIDEO - Aleksandar Mitrović želeo da igra u tandemu sa Prijovićem protiv Litvanije