≫

Liga nacija: Crna Gora dobila Litvance, Portugalija može i bez Ronalda, Turci šokirali Šveđane! (FOTO)

Najviše mečeva odigrano je u okviru Lige C

• 5

U okviru grupe Lige nacija u kojoj je i Srbija, fudbaleri Crne Gore savladali su kao domaćini Litvaniju sa 2:0.

Za razliku od meča sa Srbijom koji se igrao prošlog petka, Litvanci nisu ličili na sebe.

>>> Mitrović sa zemlje, petom postigao vodeći gol protiv Rumuna! (VIDEO)

Crnogorci sav posao završili su tokom prvog dela igra jer su prvo Savić iz penala u 34. minutu, a samo dva minuta kasnije i Janković postavili konačan rezultat.

Do kraja, trener gostiju pokušao je sa sve tri izmene "prodrma" ekipu ali mu to nije pošlo za rukom pa je u okviru naše grupe, Litvanija jedina bez osvojenog boda.

Fudbaler Crvene zvezde Filip Stojković u duelu sa litvanskim fudbalerima; Foto: Tanjug/AP

Sa druge strane, u Ligi A, Portugalija je bez Kristijana Ronalda uspela da upiše važnu pobedu protiv bledih Italijana. U tvrdom, i ne preterano zanimljivom meču, jedini gol postigao je Silva na početku drugog dela igre.

Ipak, najzanimljiviji meč viđen je u Švedskoj u kojoj je Turska priredila potpuni preokret Švedska u B ligi i pobedila sa 3:2. Naime, Vikinzi su vodili sa 2:0do 49. minuta golovima Telina i Klisona. Potom je Čalhanoglu smanji na 2:1 u 51. minutu.

Taj rezultat ostao je na snazi do samog kraja meča kada je Akbaba, koji je u igru ušao u 62. minutu prvo poravnao u 88., da bi u sudijskoj nadoknadi obezbedio Turskoj veliku pobedu i tri boda.

U ostalim mečevima, u okviru C Lige Škotska je savladala Albaniju sa 2:0, Srbija i Rumunija odigrali su nerešeno, dok je u Ligi D tzv. Kosovo pobedilo Farska ostrva sa 2:0, dok su Malta i Azerbejdžan, kao i Andora i Kazastan remizirali identičnim rezultatom 1:1.

Škotska je ubedljivo savladala Albaniju; Foto: Tanjug/AP