≫

Građani prejaki za Fulam i Mitrovića, Čelsi razbio Kardif!

Mančester Siti nije ostavio ni promil šanse protivniku da dođe do gola

• 2

Fudbaleri Mančester Sitija brzo su zaboravili remi sa Volfsima u prošlom kolu, poštu su, kao domaćini, savladali Fulam našeg Slaviše Jokanovića sa 3:0 u okviru 5. kola Premijerlige Engleske.

Od samog početka bilo je jasno da će Mitrović i drugovi, na terenu imati izuzetno težak zadatak da zaustave Sitijevce rešene da dođu do pobede. Tako je već u drugom minutu Sane doveo svoj tim u vođstvo.

>>> Liverpul pokazao moć protiv Totenhema, ali je na kraju slavio uz pomoć sudije! (VIDEO)

Prošao je Fernandinjo po levoj strani, poslao loptu oštro, po zemlji ka Nemcu koji je, posle greške poslednjeg igrača odbrane Fulama, lako savladao golmana Betinelija. Goleadu je nastavio Silva, kada je posle gužve u petercu došao do lopte i poslao je pod prečku za 2:0.

U nastavku sudbinu Fulama na ovom susretu zapečatio je Rahim Sterling na startu drugog dela igre.

Na ovom susretu ceo meč je odigrao repretzentativac Srbije Aleksandar Mitrović, ali nije imao konkretniji učinak.

Da podsetimo, Fulam iz 5 mečeva ima jednu pobedu i jedan nerešen rezultat i čak tri poraza.

Trener Čelsija Maurisio Sari u razgovoru sa sudijom; Foto: Tanjug/AP

Sa druge strane, fudbaleri Čelsija novom ubedljivom pobedom izjednačili su se na tabeli sa Liverpulom. Ovoga puta bili su bolji od Kardifa i to sa 4:1, posle preokreta.

Kardif je poveo u 16. minutu preko SolaBampea, ali je do kraja prvog dela igre Azar sa dva gola doneo prednost londonskim Plavcima. Do kraja mača, odličnu partiju kompletirao je Belgijanac trećim golom na utkamici i to sa bele tačke. Ali, i to nije bilo sve jer je samo tri minuta kasnije, Vilijan postigao prelep gol kojim je postavljen konačan rezultat.