≫

Zagreb u transu, Dinamo ponizio Fener, velike pobede Trnave i Salcburga!

Burno veče u Ligi Evrope

• 5

Zagrebačkom Dinamu "za dlaku" je izmakla Liga šampiona, ali su zato "modri" napravili pravi bum u prvom kolu Lige Evrope: deklasirali su na "Maksimiru" turskog velikana Fenerbahče 4:1 i na najbolji način krenuli u novu evropsku avanturu.

Fantastično je Dinamo odigrao meč pred svojim navijačima među kojima su bili i oni najvatreniji "Bed Blu Bojsi", već u 16. minutu poveo je golom Šunjića, deset minuta kasnije bilo je 2:0 u režiji Hajrovića.

Nije moglo bolje da počne po Zagrepčane, klecali su legionari u dresu Fenera, ipak uspeli da prepolove prednost hrvatskog prvaka golom Nojštadera, ali je onda na scenu ponovo stupio igrač utakmice Hajrović: novim golom u 57. minutu praktično je rešio pitanje pobednika, da bi Turke dotukao Olmo za sjajnih 4:1 u korist Dinama.

Velike pobede upisali su i rivali Zvezde na putu ka Ligi šampiona Spartak Trnava i Red Bul  Salcburg.

Slovački prvak je odigrao još jedan "tvrd" meč, ugostio je i savladao Anderleht 1:0, dok je Red Bul u sudaru sa "sestrinskim" Lajpcigom, u uzbudljivom meču, slavio 4:2 - kao gost!

U Trnavi, trenutak odluke zbio se u 79. minutu, kada je Oravec, posle savršene "kifle" Grendela iz kornera, na "drugoj stativi" trznuo glavom i sa tri metra matirao golmana Belgijanaca.

Za goste, inače, ni u protokolu nije bilo mesta za bivšeg igrača Zvezde Luku Adžića.

Veliki Milan izbegao je još veću neprijatnost u Luksemburgu gde se domaći Dudelanž žestoko suprotstavio renomiranom rivalu, na kraju pretrpeo minimalan poraz 0:1.

Gol odluke u 59. minutu postigao je Gonzalo Iguain čija je godišnja plata veća od svih igrača Dudelanža zajedno.