PSŽ rutinski dobio Nicu pred Zvezdu sa 3:0, Nejmaru se isplatilo kukanje na sudije! (VIDEO)

Nejmar je uz data dva gola iznudio crveni karton

• 3

Fudbaleri PSŽ-a pobedili su Nicu na gostovanju u šampionatu Francuske sa 3:0, uoči okršaja sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona.

Rutinski su Parižani slavili na Alijanc Rivijeri u Nici, već u 22. minutu je Nejmar matirao golmana sa 20-ak metara na pas Dijabija, a jedan gol mu je poništen pred kraj poluvremena zbog ofsajda Mbapea.

Na  2:0 poviso je PSŽ preko Nkunkua u 46. minutu, kada je izletanje golmana i nesporazum defanzivaca Nice kažnjen.

Protutnjao je Mbape pored svih i šut mu je blokiran, ali je naleteo Nkunku da to smesti u mrežu.

Posao je Parižanima olakšan kada je Siprijen dobio drugi žuti za start nad Nejmarom, koji ovaj put neće imati pravo da se žali na sudijski tretman.

U nadoknadi, lagana akcija Mbapea i Nejmara rezultirala je rutinskim golom Brazilca za 3:0, a dugo je novi pogodak "visio" u vazduhu.

Zadovoljili su se Parižani ovom pobedom iako su igrali sa "pola gasa", a nastupili su u sastavu Areola, Kerer, Silva, Kimpembe, Dijabi, Rabio, Markinjoš, Di Marija, Nkunku, Nejmar i Mbape, dok su kao džokeri ušli Bernat, Moting i Verati.

PSŽ ima maksimalan učinak sa 24 boda iz osam kola, uz gol razliku 26:6, Nica je 11. sa 10 bodova.