Ovo se ne dešava često: Drugi uzastopni poraz Fenerbahčea

Solidne parije Štimca i Gudurća na obe strane

• 0

Prvak Evrope i Turske Fenerbahče poražen je drugi put u samo tri dana.

Posle Unikahe, ekipu Željka Obradovića, Marka Gudurića i Nikole Kalinića savladao je gradski rival i evroligaš Anadolu Efes rezultatom 84:80.

Utakmicu je obeležio briljantni Erik Mekalum sa 29 poena!

Fener nije imao rešenja za raspucanog Amerikanca uz koga je najveću štetu gostima spolja nanosio Hrvat Krunoslav Simon sa tri ubačene trojke, ukupno 12 poena.

Srpski reprezentativac Vladimir Štimac bio je vrlo dobar za 25 minuta u igri - ubaci oje osam poena i imao pet uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani, takođe dobru partiju pružio je i Marko Gudurić koji je ubacio isti broj poena kao i reprezentativni kolega uz dve pogođene trojke iz četiri šuta.

Najefikasniji kod Fenera bio je Vonamejker sa 20 poena.

Drame je bilo u finišu iako se to nije dalo naslutiti posle dvocifrene razlike u korist Efesa tokom većeg dela drugog poluvremena. Gosti su uspeli da priđu na 76:75 dva minuta pre kraja, ali je tada na scenu stupio Brajant Danston.

Snažni centar je sam rešio pitanje pobednika sa četiri vezana poena i sjajnom odbranom na Vonamejkeru u trenucima kda se rezultat lomio.

Feneru je ovo bio prvi poraz posle dva kola u turskom šampionatu.