≫

Partizan pao u Morači iako je dao 12 trojki! (FOTO)

Crno-beli nisu uspeli da naprave izjednačenje

Košarkaši Partizana imali su odličnu priliku Podgorici da pobede Budućnost lidera ABA lige, ali nisu uspeli.

Crno-beli su poraženi sa 86:79 iako su imali odličan šut za tri poena od 57 % (12-21)Međutim, za dva poena su bili jako loši samo 34% (15-44), a Budućnost ih je nadigrala i u skoku 34-24.

Ipak, imao je Partizan šanse da pobedi, ali su u ključnim momentima promašivali šuteve i zicere.

Veoma neizvesno je bilo u samoj završnici. Budućnost je imala 80:77, ali Marinković sam u napadu promašuje zicer,a Podgoričani dolaze do 82:77 na minut i 20 sekundi pre kraja.

Sledeći napad Partizan promašuje, a Budućnost na 45 sekundi pre kraja obezbešuje pobedu košem Nikolića na ziceru.

Inače, utakmica se igrala na mahove. Posle egala u prvih 15 minuta (34:35) Budućnost je diktirala ritam igre i vodila od 5 do 12 poena razlike 55:43, a tu prednost je držala sve do kraja trećeg perioda, kada je Partizan trojkama stigao rivala 69:69.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 86:79 (24:20, 31:23, 16;26,15:10)

BUDUĆNOST: Ivanović 11, Barović 3, Šehović Su 12, Starovlah 3, Gordić 19, Bojić,  Ilić, Nikolić Z 5, Gibson 13, Popović 2, Lendri 2, Nikolić D 16

PARTIZAN: Miler 22, Vilijams Gos 14, Aranitović, Marinković 9, Tanasković, Veličković 10, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 9, Čakarević 5, Stevanović, Šalić 2.

U poslednji period utakmice rivali su ušli izjednačeni. Partizan je imao priliku da na 73:72 preokrene meč i povede, ali tri minuta nijedan tim nije dao koš, a onda je Budućnost serijom 6-0 otišla na 79:72 na tri minuta pre kraja.

Međutim, tu nije prelomljena utakmica. Vilijams Gos ubacuje koš, a Andrić trojkom donosi samo dva poena manjka 79:77. Nakon toga je imao Partizan ponovo dva napada i priliku da opet preokrene, ali su promašili šut za tri poena.

Budućnost je to iskoristila i trijumfovala.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Patrik Miler sa 22 poena, Vilijams Gos je dodao 14, a Novica Veličković 10.