≫

Novi poraz Partizana u Evrokupu: Francuzi napunili koš crno belih, Miler promašio pobedu

Crno beli posle drame izgubili osmi put u evropskom takmičenju

• 53

U polupraznoj dvorani "Aleksandar Nikolić", košarkaši Partizana pretrpeli su još jedan poraz u Evrokupu. Ovog puta, bolji od crno belih bio je Limož koji je slavio rezultatom 101:98.

Utakmica bez rezultatskog značaja, od početka je davala znake neizvesnosti.

Već u prvoj četvrtini Partizan je šutem za dva poena uspešno rešavao situacije na polovini protivnika, ali je i Limož odgovarao istim oružjem. Trojkama Aranitovića i Andrića, crno beli su stigli do +4, da bi na kraju četvrtine imali pola koša prednosti.

Neizveznost se nastavila i u drugoj deonici, ali je Partizan ubrzo trojkama "podigao" razliku i poslednjem minutu prvog poluvremena došao do maksimalnih 10 razlike.

Usledio je sjajan treći period za francuski tim koji je ubacio 34 poena i vratio rezultatski egal. Lakim poenima na obruču Limož je otvorio poslednji kvartal, ali se u nastavku igralo u serijama.

Vukli su Vilijams Gos i Patrik Miler ekipu Partizana, ali je u finišu meču Miler postao tragičar promašivši polaganje u poslednjem napadu crno belih.

Upravo je američki dvojac bio najistaknutiji u redovima Partizana, Vilijams Gos je ubacio 28 poena, a Miler 26, dok je Đoko Šalić dodao 18 poena i šest skokova.

Pobedničku ekipu predvodio je Hejs sa 22 poena, Batuj je dodao 21, a Karter 17 poena.

Partizan - Limož 101:98

PARTIZAN: Miler 26, Vilijams-Gos 28, 11as, Tadić, Aranitović 5, Jovanović, Marinković, Tanasković 5 (9sk), Veličković, Pecarski 8, Andrić 8 (5as), Stevanović, Šalić 18 (6sk, 2ukr).

LIMOŽ: Džojs 8 (7as), Bazil, Lideka 10 (6sk), Žaite 9 (5sk, 4izg), Hejs 22, 5as, Morensi 4, Gibson 7, Karter 17 ,8sk, Hauard 3, Butej 21.

REZULTATI 9. KOLA GRUPE C

Partizan - Limož 98:101

Sreda

Lijetuvos Ritas - Alba 18.00

Bilbao - Lokomotiva Kubanj 20.30

TABELA: Lokomotiva 8-0, Alba 5-3, Limož 5-4, Lijetuvos Ritas 4-4, Bilbao 2-6, Partizan 1-8