≫

Sjajan meč u Mitrovici: Budućnost kao protiv Zvezde slomila i otpor Mege

Ekipa Dejana Milojevića popustila pred naletima podgoričkog tima

• 11

Košarkaši Budućnosti savladali su u gostima ekipu Mega Bemaksa u 16. kolu ABA lige rezultatom 94:83. Podgoričani su tako ostvarili 14. ovosezonski trijumf i zadržali prvu poziciju na tabeli regionalnog takmičenja.

Odlično su izabranici Dejana Milojevića otvorili utakmicu i u prvoj deonici postigli 31 poen, međutim uzvratili su gosti u drugoj četvrtini i na odmor otišli sa pola koša prednosti.

Raspucali su se igrači Budućnosti u nastavku meča i trojkama raspršili nade domaćih da mogu do boljeg rezultata.

Ekipu Aleksandra Džikića poenterski je predvodio Nikola Ivanović sa 18 poena i šest asistencija, Gordić je ubacio poen i asistenciju manje, dok je Kajl Gibson dodao 15 poena.

U poraženom timu, bolji od ostalih bili su Čančar sa 15, kao i Mušidi i Koprivica sa po 10 poena.

Ekipa Mege pretrpela je 11. poraz i nalazi se na osmom mestu na tabeli.