≫

Umalo iznenađenje u prvom meču TOP 8 Evrolige, PAO zgazio Real u Atini!

CSKA je posle drame savladao Himki kod kuće

• 4

Košarkaški CSKA iz Moskve poveli su sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Himkija, pošto su u uzbudljivom meču slavili rezultatom 98:95.

CSKA je na poluvremenu imao -8, ali su u nastavku utakmice uspeli da stignu i preokrenu rezultat. Ključni trenuci bili su kada je domaćin otišao na 88:80, pet minuta pre kraja, ali i 93:87 u finišu.

Ćaćo Rodrigez je sa 22 poena i pet asistencija bio najefikasniji u redovima CSKA. Otelo Hanter je imao 18 poena i osam skokova, Klajburn je ubacio 14, a po 10 su imali Higins, De Kolo i Antonov.

Šved je ima 22 poena i šest asistencija u redovima Himkija. Vialcev je dodao 21, Gil 14, Anderson 13, a Robinson 12.

Panatinaikos je u drugom meču takođe poevo sa 1:0, nakon što je održao čas košarke Realu.

Zeleni su slavili rezulttaom 95:67 i čini se da su pitanje pobednika rešili već na početku meča kada su imali 16:0.

Majk Džejms je zabeležio 24 poena, a dvocifren je jedino još bio Kalates sa 11 poena i 16 asistencija. To je ujedno i rekord četvrtfinala.

Tompkins je kod Reala ubacio 12, Rendolf je imao 11, a Dončić 10 poena.

U sredu igraju Fenerbahče - Baskonija i Olimpijakos - Žalgiris.