FMP se kockao u finišu pa slavio posle produžetka! Mega razbila Cedevitu u Zagrebu (VIDEO)

Apić i Jeremić ubacili po 25 poena Ciboni

• 0

Drama u predgrađu pripala je FMP-u, ali je Cibona ''pala'' tek nakon produžetaka!

Srpski predstavnik u ABA ligi trijumfovao je rezultatom 93:88, i to nakon dodatnih pet minuta u koje su Panteri ušli bez potrebe.

Vodili su devet razlike na nešto više od dva minuta do kraja, imali +3 i loptu na 50 sekudni do kraja, ali su dozvolili protivniku da se neočekivano vrati u meč.

Dragan Apić i Mladen Jeremić ubacili su po 25 poena za FMP, a Matic Rebec je dodao još 18.

S druge strane, Dominik Gilbert postigao je 18 poena. Damir Markota je dodao 12, računajući i onu trojku za 77:77 na 50 sekundi do kraja.

Mega je u nešto kasnijem terminu gostovala Cedeviti i nanela joj drugi poraz u tri kola ABA lige - 95:86!

Izabranici Dejana Milojevića vodili su tokom čitavog meča i pri rezultatu 91:81, na dva minuta do kraja, bilo je jasno da bodovi idu za Srbiju.

Mega ima skor 3/0, kao i Crvena zvezda, a njima bi mogao da se pridruži i Partizan ukoliko u nedleju slavi u Baru.

Najefikasniji u redovima Mege bio je Čarapić sa 17 poena. Bitadze je ostavrio dabl-dabl učinak sa 16 poena i 12 skokova.