≫

Oslabljeni Partizan izgubio u Valensiji, Španci "slomili" crno-bele tek u finišu

Bez Zagorca, Sija, Pecarskog nije se moglo više očekivati od crno-belih, Pejdž najefikasniji u drugom porazu Beograđana u Evrokupu

• 31

Košarkaši Partizana odigrali su vrlo dobar meč u Valensiji protiv istoimenog tima, ipak ne dovoljno dobar da se izrežira iznenađenje. Španci su bili bolji i slavili rezultatom 79:71 u okviru 3. kola Evrokupa.

Beograđanima je ovo bio drugi poraz, Valensiji treća pobeda.

Markus Pejdž je bio najefikasnji kod Partizana sa 14 poena, pratio ga je Aleksej Nikolić sa 12...

U pobedničkom taboru ključna je bila rola Vila Tomasa, najefikasnijeg sa 17 poena, Majk Tobi je upisao 15, Luj Leberi 12.

Partizan je odigrao odlično prvo poluvreme, drastično slabije u trećoj deonici, pa se probudio sredinom poslednje četvrtine kada je maksimalno zapretio Valensiji, i da je bilo nekih boljih rešenja u završnici garant je da bi završnica bila daleko uzbudljivija, a epilog povoljniji po srpski tim.

Porazu crno-belih i te kako je "kumovala" i skraćena rotacija, jer Čanak, zbog povreda, nije računao na važan trio Zagorac, Si, Pecarski, bez kojih je efikasnost igre limitirana.

Vanja Marinković je "povukao" na početku, osam poena je ubacio u prvom poluvremenu, ali u drugom nijedan - i to je takođe bitan razlog poraza Partizana u sredu uveče u dvorani "Fuente De San Luis". Valensija je tek u finišu poluvremena preokrenula na svoju stranu vođstvo koje su gosti dugo držali u svojim rukama. Najubedljivije je iznosilo sedam razlike.

Treća deonica bila je, ispostaviće se, ključna po ishod meča - serijom 13:0 Valensija se rezultatski odvojila i kasnije održavala razliku bez previše trzavica.

"Pobegli" su igrači španskog tima u jednom trenutku i na 14 poena prednosti, ali Partizan nije bio spreman na laku predaju: režirali su gosti nalet, Lendejl, Pejdž i Nikolić, uz borbenog Gagića, sveli su razliku na samo šest poena i učinili meč potencijalno krajnje neizvesnim.

Ipak, jedna greška preknula je sve dileme oko pobednika: pola minuta pre kraja Pejdž je lošim pasom "asistirao" Van Rosomu, ovaj se prošetao do koša, poentirao za "+8" i kraj svake priče o preokretu Partizana.

Bio je to momenat posle kojeg je svima u hali bilo jasno da je stavljena tačka na ovu utakmicu.

Valensija - Partizan 79:71 (20:21, 23:19, 21:14, 13:15).

Dvorana: "Pavelo Font de San Luis". Gledalaca: oko 7500. Sudije: Emin Mogulkoč, Petri Mantila, Petros Papapetru

Valensija: Garsija 2, Abalde 6, Laberi 12, Van Rosom 5, Tomas V. 17, Tobi 15, Dubljević 7, Vives 2, San Emeterio 5, Tomas M. 3, Dornekamp 5.

Partizan: Pejdž 14, Aranitović 10, Marinković 8, Gegić 2, Veličković 5, Gavrilović 8, Lendejl 4, Gagić 8, Nikolić 12.