Mladi delfini dali "samo" 11 golova: Pala i Australija, zakazano četvrtfinale

Mlada srpska vaterpolo reprezentacija "gura" po planu na Svetskom prvenstvu u Beogradu

• 0

Posle tri meča u kojima je naša mlada vaterpolo reprezentacija postigla 20+ golova, igrači Vlade Vujasinovića napadački su "usporili" protiv do sada najozbiljnijeg protivnika, Australije.

Ali su i pored toga upisali još jednu ubedljivu pobedu.

Srbija - Australija 11:2 (2:2,2:0,5:0,2:0).

Ovom pobedom Srbija je obezbedila prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale koje je na programu u petak.

O samoj utakmici...

U prvoj četvrtini Australijanci su bili ravnopravni protivnik, dva puta su uspevali da izjednače rezultat, ali drugi gol Australije postgnut u sedmom minutu je bio i poslednji za "kengure" danas.

U naredne tri četvrtine odbrana Srbije je funkcionisala besprekorno. Napad je u drugoj četvrtini bio bolji, brzi golovi Gvozdanovića i Radojevića odveli su naš tim do sigurnog rezultatskog odstojanja i do kraja je bilo samo pitanje kojim rezultatom će meč biti završen.

Posle velikog odmora viđena je sjajna igra, serija 5:0 i završetak u velikom stilu.

Srbija u četvrtak ima slobodan dan, a zatim će u četvrtfinalu igrati najverovatnije sa pobednikom duela Rusija - Italija.

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 400. Sudije: Golkov i Bender. Igrač više: Srbija 5(1), Australija 4 (1).

SRBIJA: Filipović, Tankosić 2, Tomić 1, Lukić 2, Vučinić, Gvozdanović 1, Drašović 1, Toholj, Janković, Radojević 2, Radonjić 1, Velkić 1, Belopavlović. Selektor: Vujasinović.

AUSTRALIJA: Porter, Nagl 1, Hal, Elpik 1, Put, Halam, Anstej, Holden, Kiriaku, Vos, Negus, Volohan, Viliams. Selektor: Kovalenko