≫

Odbojkaši deklasirali Poljsku na startu EP!

Srpski orlovi sa 3:0 počistili favorizovanog domaćina

• 5

Odbojkaši Srbije pobedom su počeli Evropsko prvenstvo i to baš protiv domaćina i favorita za zlatnu medalju selekcije Poljske sa 3:0.

Pred 70.000 navijača na fudbalskom stadionu u Varšavi, gde se inače igrao ovaj meč, naši momci su demonstrirali dobru odbojku i efikasnu u ključnim momentima.

U prvom setu gubili sa 6:3, pa sa 8:5. međutim, posle tehničkog tajm auta sve se okrenulo pa su odmah izjednačili na 8:8.

Zahvaljujući servisu Srećka Lisinca naša selekcija je stigla do 11:9, pa do 13:11. Od tada pa nadalje, vodila se velika borba sve dok nisu došli do osetnije prednosti od 20:16, pa su priveli set kraju 25:22.

U drugom setu se vodila još žešča borba, ekipe su bile u egalu 10:10, pa 15:15, sve dok Srbija odličnim servisom i prijemom nije otišla na 19:17, pa 20:18, a onda su posle velike borbe priveli i ovaj set kraju 25:22.

U trećem setu usledila je dominacija našeg tima koji je posle izjednačene igre u prvom delu seta 7:7, otišao na velikih 16:11 na drugom tehničkom tajm autu.

Usledila je velika borba Poljaka da se vrate u meč, i to im je  uspelo kada su serijom poena došli na 18:18.

Ali, odreagovao je tajm autom Nikola Grbić i naš tim je došao do 24:20, a  zatim je naš tim fantastičnim blokom osvojio poen i pobedio.