Vaterpolisti Partizana stavili već ruku na trofej Kupa: Zvezda stradala u polufinalu sa +7!

Crno-beli daleko bolji u borbi za najvažniji meč

• 7

Vaterpolisti Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 11:5 (2:1, 1:2, 4:0, 4:2) u polufinalu Kupa Srbije.

Partizan je nadigrao Crvenu zvezdu i potpuno zasluženo se plasirao u finale Kupa, iako je Zvezda dve četvrtine bila ravnopravna. U drugom poluvremenu je crno-beli tim, predvođen odličnim golmanom Rističevićem, bio daleko bolji.

Crvena zvezda je imala samo 1:0 i na kraju druge četvrtine 3:3. Partizan je bio konstantniji, mirniji sa raspoloženim Rističevićem. U trećem delu su se  crno-beli razigrali. Postigli su četiri gola za redom, dva puta iskoristili igrača više za vođstvo 6:3.

Zvezda je u jednom trenutku kod 3:5 propustila dva igraća više, nervoza je bila u njenim redovima. Lako je Partizan igrao, mirno, rasterećeno, sigurno u odbrani, a Partizan nije propustio priliku da pobedu učini ubedljivijom za konačnih 11:5.

Rival Partizana biće u nedelju tim Šapca, koji je savladao Nais sa 10:9.