≫

Rukometaši izgubili od Švajcarske

Srpski "orlovi" u prijateljskom meču doživeli poraz 32:28

• 1

Reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Švajcarske 28:32 (15:18) u polufinalu tradicionalnog 46. "Yellow Cup" u Vinterturu.

Desetkovana povredama i izostankom igrača koji nastupaju u nemačkoj DKB Bundesligi (priključuju se 31. decembra), četa selektora Jovice Cvetkovića zabeležila je prvi poraz u sedmom zvaničnom meču u 2017. godini.

Domaći sastav, koga već za par dana očekuju utakmice pretkvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019 u Nemačkoj i Danskoj, diktirao je tempo pred svojim navijačima, pa su tako "orlovi" posle startnog vođstva 3:2 (5.) i dva egala (7:7 i 22:22) uglavnom bili u rezultatski podređenom položaju.

Odbrane Dejana Milosavljeva (osam odbrana) i sjajna šuterska serija Petra Đorđića (10 golova) vratile su Srbiju u igru posle -4 (16:20) na startu drugog poluvremena. Izjednačili su "orlovi" preko levog beka beloruskog Meškov Bresta u 44. minutu (22:22), ali je tajm-aut švajcarskog tima doneo novu seriju domaćina, koji je deset minuta kasnije imao i +5 - 23:28.

Stali su igrači selektora Cvetkovića u napadu, postigli samo jedan gol za 10 minuta, tako da su Švajcarci, u čijim je redovima briljirao Fon Dešvanden (11 golova) rutinski priveli meč kraju.

U borbi za treće mesto u subotuod 18.20 časova, Srbija će se sastati sa poraženom selekcijom iz duela Rumunije i Rusije.

Strelci za Srbiju: Cupara (dve odbrane), Milosavljev (osam odbrana), Marsenić 2, Marković 3(1), Vujić 5, Đorđić 10, V. Ilić 1, Jovanović 1, Đukić 3, Obradović 1, Vorkapić 1.