≫

Srbija igrala 27 minuta, a onda se raspala: Orlovi doživeli težak poraz od Hrvata, golman odbranio samo 4 šuta!

Od rezultata 10:9, Hrvatska je brzo otišla na 15:9 i rešila pitanje pobednika dvocifrenom razlikom

Muška rukometna reprezentacija Srbije porazom je počela Evropsko prvenstvo, a bolja od našeg tima bila je domaća selekcija Hrvatske - 32:22 (14:9)

Bez dileme - zasluženo! Kauboji su vodili od prvog do poslednjeg minuta, a nošeni podrškom sa tribina u Splitu demonstrirali su moderan rukomet.

HRVATSKA - SRBIJA 32:22 (14:9)

Hrvatska: Stevanović dve odbrane, Mihić 2, Duvnjak 2, Stepančić 6, Kopljar 1, Vori 1, Gojun, Horvat 4, Karačić 2, Mandalinić 1, Alilović 5 odbrana, Štrlek 6, Ćupić 2, Musa 1, Mamić, Cindrić 4

Srbija: Cupara četiri odbrane, Šešum 2, Vujić, Đukić, Beljanski 1, Nenadić 6, Radivojević 1, Marković 2, Đorđić, Ilić 3, Jovanović, Zelenović 5, Marsenić 1, Vujin 1, Obradović,  Ivanišević bez odbrane

Ipak, sve do 27. minuta meč je bio neizvestan. Na semaforu je stajalo 10:9 za domaćina, a napad je imala Srbija. Međutim, nekoliko grešaka bekova prouzrokovali su tome da Hrvati na poluvreme odu sa pet golova viška - 14:9.

To je bio definitivan kraj! Hrvati su u nastavku stekli sedam golova viška, a šest su održavali sve do kraja kada su ubacili u petu brzinu i otišli na +10.

Srbiji ništa nije polazilo sa rukom. Krila su bila odsečena, a golman Cupara je tek u 38. minutu upisao svoju drugu odbranu. Pomenuta odbrana kao da nije ni postojala, a čak i kada bi se nešto odbranilo kontranapad nije postojao.

Samo tri gola Srbija je postigla posle kontri, a uspeli smo dva puta i da promašimo prazan gol posle igrača više.

Najefikasniji u našem timu bili su Nenadić sa 6 i Zelenović sa 5 golova. Golman Cupara je upisao samo četiri odbrane, Ivanišević nije nijednu.

Protiv Švedske (nedelja 18.15) moraže mnogo, mnogo bolje, ukoliko Orlovi žele da prođu dalje.

TOK MEČA:

HRVATSKA - SRBIJA 32:22 (60. minut)

Olako je Hrvatska održavala stečenu prednost koja je u 52. minutu iznosila 27:20 pre nego što je Nenadić smanjio na 27:21. Prethodno je Radivojević postigao prvi gol sa krilne pozicije na meču. Hrvati su u 55. minutu poveli i sa 29:21, a Mihić je dobio dva minuta isključenja.Na kraju, ubedljiv trijumf domaćina.

HRVATSKA - SRBIJA 23:17 (46. minut)

Nenadić je u 45. minutu zabeležio svoj 5. gol i smanjio rezultat na 22:17, da bi Marsenić čist kontranapad upropastio bacanjem lopte u aut. Šteta, mogla je Srbija možda neku neizvesnost da unese. Kazna je stigla od strane Horvata za 23:17.

HRVATSKA - SRBIJA 20:14 (40. minut)

Cupara se ponovo vratio na parket, jer ni Ivanišević nije mogao da odbrani ništa. Musa je u 36. minutu pogodio za 19:12 i to je bila najveća prednost. Ilić je sa krila napokon uputio udarac i pogodio za 19:13, da bi Cupara upisao tek svoju drugu odbranu u 38. minutu. Zatim je Musa zaradio dva minuta, a Nenadić pogodio za 19:14.

Hrvati su dali gol za 20:14, a vredi pomenuti d aje naš tim dva puta promašio prazan gol.

HRVATSKA - SRBIJA 17:12 (35. minut)

Tek što je počelo drugo poluvreme, Čupić je postigao gol iz sedmerca za 15:9. Cuparu je zamenio Ivanišević, ali ni on nije mogao da odbrani. Vratio je Nemanja Ilić istom merom sa penala - 15:10. Stepančić je u 33. minutu postigao svoj 6. gol za 17:11, da bi Zelenović potvrdio da je najbolji u našem timu - 17:12.

POLUVREME - Hrvatska je na odmor otišla sa pet golova viška, iako je u 27. minutu na semaforu stajalo 10:9. Pritom je Srbija imala napad za nerešeno, ali su greške bekova omogućile domaćinu da kontrama stekne prednost.

HRVATSKA - SRBIJA 14:9 (30. minut)

Selektor Hrvatske je u 28. minutu zatražio tajm-aut, pri rezultatu 12:9 za njegov tim. Šteta za prethodni napad Orlova kada je Đorđić pogodio prečku. Marsenić je dobio dva minuta suspenzije, a Karačić pogodio za 13:9. Bila je to i najveća prednost domaćina koja je uvećana u poslednjim trenucima prvog poluvremena - 14:9.

HRVATSKA - SRBIJA 12:9 (27. minut)

Marković je u 23. minutu ušao sa klupe kako bi izveo sedmerac i - pogodio je. Faul za najstrožu kaznu izvukao je Nenadić. Ulazak Markovića doneo je i prvu kontru za Srbiju, a pomenuti igrač je ukrao loptu i bio precizan za 10:9. Imala je Srbija priliku da izjednači preko Đorđića, ali je bio izblokiran. Lopta se odbila do Štrleka koji je iskoristio kontranapad, kao i Stepančić posle greške Šešuma- 12:9.

HRVATSKA - SRBIJA 10:7 (22. minut)

Beljanski i Zelenović su smanjili rezultat na 7:6, a Vori je u međuvremenu zaradio dva minuta suspenzije. Ipak, Luka Stepančić je postigao svoj 3. gol za 18 minuta. Hrvati su imali još minut sa igračem manje što je iskoristio Zelenović za 8:7. Samo nakratko, pošto je Štrlek bio precizan za 9:7. Isti igrač je iskoristio i kontranapad u narednom napadu za 10:7.

HRVATSKA - SRBIJA 7:4 (15. minut)

Cindrić je u 13. minutu pokazao da je sjajan rukometaš. Probio je odbranu Srbije i matirao Cuparu za 6:3. Podsetimo, nedugo pre toga bilo je 2:2. Gol za Srbiju u 14. minutu postigao je Nenadić sa sedam metara, ali se Stepančić vrlo brzo revanširao - 7:4.

HRVATSKA - SRBIJA 5:3 (12. minut)

Čekali smo 12 minuta da vidimo prvu odbranu Cupare. Zaustavio je naš golman udarac Štrleka u trenucima kada smo ponovo igrali sa igračem manje. Ali je i Alilović ukrotio šut ššeuma s druge strane.

HRVATSKA - SRBIJA 4:3 (9. minut)

Tek što je dao gol za 2:2, Zelenović je zaradio i isključenje. Pritom, Cindrić je pogodio za vođstvo Hrvata od 3:2. Cvetković je ubacio igrača umesto Cupare kako bismo bili kompletni, međutim gola nije bilo. Jeste s druge strane, pošto je Štrlek pogodio sa krila. Čim je Srbiji istekla suspenzija Vujin je pogodio za 4:3

HRVATSKA - SRBIJA 2:1 (5. minut)

Srbija je imala prvi napad, ali je Nenadić pogodio stativu posle jednominutnog mučenja. Marsenić je zatim sjajno reagovao u odbrani (blok), ali su Ćupić sa sedam metara i Vori (kontranapad) postigli golove za Hrvate - 2:0. Gol za Orlove postigao je kapiten Šešum na ulasku u 5. minut.

20.30 - Počela je utakmica u Splitu!

20.27 - Hrvatski navijači su izviždali srpsku himnu koja se, u jednom trenutku, nije ni čula od pomenutih zvižduka. Nimalo lep gest domaćina.

20.11 - Hala je krcata, javlja naš izveštač iz Splita. Ljudi pokušavaju na prevaru da uđu, hodnici su takođe krcati.

20.01 - Rukometaši oba tima poslali sjajnu sluku pred večerašnji duel. Opširnije >>> OVDE.

19.52 - Manji incidenti u Splitu!

U centru i na rivi situacija je bila relativno mirna i u granicama kontrole, a nije se primećivalo veće prisustvo pripadnika organa reda, mada su se, kako Tanjug saznaje, dogodila dva manja incidenta. U tim incidentima, u kojima, prema nepotvrđenim informacijama, ima i privedenih, učestvovali su navijači Hajduka i korišcena su pirotehnička sredstva.

19.45 - Pomenimo i to da je Island u našoj grupi savladao Švedsku rezultatom 26:24.

19.27 - Rukometaši oba tima stigli su u Spaladijum Arenu.

19.12 - Rukometaši obe selekcije poslali su lepu sliku u javnost i na taj način spustili tenziju. Opširnije >>> OVDE.

19.00 - Ova utakmica je imala svoju predigru van terena, a tu pre svega mislimo na neke huškačke naslove hrvatske štampe.

NAJAVA MEČA:

Hrvatska je apsolutni favorit na ovom meču, što zbog kvalitetnijeg sastava što zbog domaćinstva.

Kockasti trenutno vode 5:4 u međusobnim skorovima, a poslednji put smo ih savladali u polufinalu EP 2012. godine.

U grupi A nalaze se još i Švedska i Island, a tri prvoplasirane ekipe idu dalje.