≫

E, tako se voli rukomet: Srbija izgubila pred 11.000 navijača!

I u drugoj prijateljskoj utakmici sa Nemcima ekipa koju privremeno vodi Ljuba Obradović poražena od "pancera"

• 1

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke 23:29 (9:15) u drugom prijateljskom odmeravanju snaga u okviru EHF nedelje pred 10.891 navijača u gotovo rasprodatoj dvorani u Dortmundu.

Srpski reprezentativci su pružili solidan otpor bronzanoj selekciji sa prošlih Olimpijskih Igara u Riju u utakmici koja je počela minutom ćutanja za preminulu legendu srpskog i svetskog rukometa Branislava Pokrajca.

Najbolji deo viđen je u poslednjih 15 minuta kada su "Orlovi" sa 21:12 zapretili serijom 6:1 i stigli na 22:18 (49).

Najefikasniji u redovima oba tima bio je sjajni Uve Genshajmer koji je meč završio sa devet golova iz isto toliko pokušaja. U srpskom taboru, Mladen Šotić je postigao pet, a Miljan Pušica četiri gola, uz dobru rolu Svetislava Verkića na golu.

Kao i u meču u Lajpcigu (26:19), imali su izabranici selektora Ljubomira Obradovića problema na postavljenu visoku odbranu Nemaca u prvom poluvremenu. Nadovezala se na to i povreda Draška Nenadića, koji je morao da napusti teren sredinom prvog dela posle jedne odbrambene akcije. Šansu je srpski sastav pronalazio preko pivotmena Živana Pešića i levog krila Mladena Šotića.

Nemce je predvodio nepogrešivi superstar Uve Genshajmer, koji je već do 17. minuta postigao šest golova (11:5).

Dominacija Nemaca viđena je do 45. minuta (22:13), kada je novoformirani srpski sastav pokazao karakter i u par akcija naterao selektora domaćina Kristijana Prokopa da zatraži tajm-aut posle serije golova Pušice, Zelenovića i Šotića (22:17).

Smanjio je Šotić na 22:18 u 49. minutu, ali pobeda Nemaca nije bila ugrožena. Kun i Grecki su golovima u poslednjih desetak minuta osigurali trijumf svog tima.

NEMAČKA - SRBIJA 29:23 (15:9)

Dortmund, gledalaca - 10.583

NEMAČKA: Hajnefeter, Volf, Genshajmer 9(6), Vinček 3, Vide 3, Vajnhold 2, Veber, Šmit, Mihalčik 1, Grecki 4, Hefner, Hornke 1, Kun 2, Muše 1, Pickovski 2, Kolbaher

SRBIJA: Cupara, Ivanišević, Verkić 8 odbrana, jedan gol, Ilić, Šotić 5, Nenadić 2, Sretenović 1, Mađar, Krsmančić, Zelenović 2, Orbović, Pušica 4, Vojvodić, Đukić, Jevtić 1, Radivojević 3(2), Pešić 3, Vujić 1, Jovanović

SEMAFOR: 5:1 (7.) 11:5 (17.) 15:8 (29.) 21:12 (44.) 22:13 (46.) 22:18 (49.) 26:21 (55.)