≫

Brazil prejak za Srbiju: Odbojkaši poraženi u prvom meču na završnom turniru Lige nacija

Naši bez šansi protiv raspoloženih Južnoamerikanaca, drugu šansu imaće protiv Francuza

• 0

Odbojkaška reprezentacija Srbije porazom je startovala na završnom turniru "Lige nacija" koji se održava u francuskom Lilu.

Izabranici Nikole Grbića izgubili su od olimpijskog šampiona Brazila rezultatom 3:0 (25:16, 28:26, 25:19), pa će im za prolaz u finale sada biti potrebna što ubedljivija pobeda nad Francuzima, koji su u prvom meču savladali Južnaomerikance 3:2.

Podsećamo, iz grupe, u kojoj se nalaze tri reprezentacije, prolaz u polufinale obezbediće dve prvoplasirane.

U drugoj grupi nalaze se Rusija, SAD i Poljska, gde je situacija jasna nakon oba poraza Poljaka.

Aleksandar Anastasijević bio je naš najefikasniji igrač sa 17 poena, doduše iz 33 pokušaja, Marko Ivović je uz njega najbolje parirao napadački Brazilcima sa 13 poena, Lisinac je imao 10...

Ipak, malo je to bilo za nešto više ovog puta.

Aleksandar Atanasijević bio je naš najbolji poenter protiv Brazila Foto: MN Press

Brazil je odigrao fenomenalno prvi set, dominirao u svakom pogledu, o čemu govori i rezultat tog perioda - 25:16.

Međutim, već u drugom, konsolidovali su se naši odbojkaši, daleko neizvesnija borba viđena je u Lilu, "na snazi" je bila rezultatska klackalica, koja je, na vrhuncu velike borbe, otišla na stranu našeg rivala. Brazil je u tim trenucima pokazao kvalitet, potvrdio reputaciju olimpijskog šampiona predvođen najefikasnijim danas Valasom de Souzom i Lukasom Satkampom.

U trećem setu srpski odbojkaši pokušali su da nađu energiju da uzvrate, međutim Brazil je idalje igrao na visokom nivou, rešen da završi posao u tri seta. Nije naš tim uspeo da pronađe rešenje za kvalitetne napadačke akcije rivala, pa su se Južnoamerikaci rezultatski odvojili i mirno priveli meč kraju.