≫

Mađari pobedili Srbiju posle 4 godine i prošli u finale Svetskog kupa!

Delfini će imati priliku da se bore za bronzanu medalju

• 9

Podmlađena reprezentacija Srbije u vaterpolu neće braniti zlato FINA Svetskog kupa, jer su u polufinalu Svetskog kupa u Berlinu poraženi od Mađarske sa 12:11 (1:3, 5:3, 3:3, 3:2).

Rival Srbije uspeo je da iskoristi neiskustvo i mladost Delfina i posle preokreta dođe do pobede, i to posle 4 godine posta u duelima sa našom ekipom.

>>> Vaterpolisti Srbije nastavili dominaciju, pao Japan za polufinale Svetskog kupa

Srbija je prvu deonicu dobila sa 3:1, da bi odmah u sledećoj četvrtini usledio odgovor Mađara. Najefikasnija četvrtina završena je sa 5:3. Do kraja igrao se egal meč.

Ipak, na 4:25 do kraja, Srbija je povela sa 10:9 golom Viktora Rašovića, ali su Mađari bili koncentrisaniji i uspeli da preokrenu pogocima Kovača i dva puta Đerđa Zalankija.

U poslednjem napadu, Dejan Savić je u napad poslao i golmana Dimitrija Rističevića, ali je srpski čuvar mreže sam šutirao daleko iznad gola Mađara, pa je poraz bio neminovan.

Da podsetimo, Mađarska će u finalu igrati protiv pobednika susreta Nemačka - Australija, dok će Srbija u nedelju od 13 sati igrati protiv poraženog iz ovog meča.