≫

Peruancima ne pomaže ni VAR penal, sve su promašili! Danci slave Šmajhela i Poulsena (FOTO)

Skandinavci uz mnogo sreće stigli do pobede u prvoj utakmici na Mundijalu

• 6

Danska piše prve bodove na Svetskom prvenstvu u Rusiji, a Peru će do sutra, sigurno uz besanu noć, brojati propuštene šanse protiv Skandinavaca.

Golom Jusufa Poulsena u 59. minutu, Danska je savladala Južnoamerikance 1:0 u grupi u kojoj je Francuska ranije pobedila Australiju, pa će dve evropske selekcije sa maksimalnim učinkom krenuti u drugu rundu takmičenja.

Imaće Peruanci za čim da žale, šta su sve promašili dugo će ih proganjati, Kueva je bio tragičar zbog neiskorišćenog penala, mada je Garekin tim posle toga imao i sijaset prilika iz kategorije "stopostotnih".

Slika koja govori više od svake reče o epilogu utakmice Danska - Peru Foto: Tanjug/Ap

Na golu Danske briljirao je Kasper Šmajhel, njemu pripadaju najveće zasluge za mirnu mrežu, iako je u par situacija imao i sreće, uglavnom je sam bacao u očaj napadače peruanske selekcije koji se se smenjivali u šansama, a epilog je uvek bio isti - Šmajhel nesavladan.

Video tehnologija je, kao i u meču Francuska - Australija, morala da se pita, sporna je bila situacija krajem poluvremena kada je Poulsen srušio Kuevu, sudija to nije tako video, ali je preinačio odluku posle "video asistencije".

Ipak, Kueva nije iskoristio momenat - bukvalno je degažirao loptu visoko preko Šmajhelove prečke.

Peru - Danska 0:1

(Poulsen 59)

STADION: Mordovija Arena, Saransk

PERU: Galese, Advinkula, Rodrigez, Ramos, Trauso, Tapija, Jotun, Kariljo, Kueva, Flores (od 62. Gerero), Farfan (od 85. Ruidiaz).

DANSKA: Šmajhel, Dalsgard, Kjaer, Kristensen (od 81. M. Jorgensen), Stiger, Kvist (0d 36. Šene), Eriksen, Dilejni, Juraru, N. Jorgensen, Sisto (od 67. Brajtvajt).

Paolo Gerero skoro da je zaplakao zbog propuštenih prilika Foto: Tanjug/Ap
Očajni fudbaleri Perua u neverici su bili posle meča Foto: Tanjug/Ap

Teško je izabrati najbolju šansu Peruanaca u nastavku meča, prva je već bila odmah nakon gola Danaca u režiji Poulsena koji je iskoristio savršen pas i matirao golmana Galesea.

Od tog trenutka, igrala se Viktorija pred golom Šmajhela, uglavnom.

Minut posle gola, Tores je sam bio pred Šmajhelom, ovaj mu je odbranio, nedugo pre gola Kuevina bravura u kaznenom Danske završila se šeprtljanjem Karilja i Toresa na "drugoj stativi"...

Selektor Pera sve karte je kasnije bacio na napad, pa je uveo i legendarnog Paola Gerera, kome je FIFA skinula zabranu, a ovaj odmah u prvom kontaktu bacio Šmajhela na muke, udarcem glavom. Imao je danski golman pune ruke posla, a i noge je morao da uposli kada je Farfan, pet minuta pre kraja, na dodavanje sa desnog krila, šutirao neometan - direktno u Šmajhela iza koga se kao dodatno osiguranje na crti postavio i Kjaer.

Izdržali su Danci najveće nalete odličnih Peruanaca, odbranili se uz mnogo sreće, osvojili "ceo plen" pred dva nova izazova u vidu Francuske i Australije.

Peru će morati sad težim putem do psmine finala.

Teško je verovati da su i iz ovakve pozicije promašili gol Peruanci Foto: Tanjug/Ap

Gerero je iz ove pozicije pokušao da savlada Šmajhela Foto: Tanjug/Ap
Poulsen slavi gol, u pozadini širi ruke Eriksen Foto: Tanjug/Ap

Kuevas šalje loptu sa penala "nebu pod oblake" Foto: Tanjug/Ap
Lažnjak Kueve, na koji je naseo Jurari Poulsen, ova situacija prethodila je penalu za Peru Foto: Tanjug/Ap
Medicinski tim iznosi Kvista sa terena Foto: Tanjug/AP