≫

Japan šokirao Kolumbiju na startu Mundijala!

Selekcija Japana trijumfovala sa 2:1, protiv ekipe Kolumbije koja je igrala sa 10 igrača od šestog minuta utakmice

• 4

Fudbalska reprezentacija Japana je pobedila reprezentaciju Kolumbije rezultatom 2:1.

Zanimljivo je da je na ovoj utakmici za Kolumbiju na Mundijalu debitovao Radamel Falkao, kao i to da su Kolumbijci počeli meč bez svoje prve zvezde, Džejmsa Rodrigeza, koji je u igru ušao u 59. minutu.

Još jedno iznenađenje se dogodilo na Mundijalu u Rusiji. Reprezentacija Japana je uspela da otvari pobedu nad favorizovanom reprezentacijom Kolumbije na stadionu Mordovije u Saransku.

>>>Vatrena sportska novinarka seksi plesom u bikiniju podigla Kolumbijcima motivaciju pred utakmicu (VIDEO)

Radamel Falkao sugeriše sudijama da je lopta prešla gol liniju Foto: Tanjug/AP

Odnos snaga na terenu je bio narušen već posle 5 minuta igre, kada je zbog igranja rukom u šesnaestercu crveni karton dobio Sančez.

Penal je u gol pretvorio Kagava za vođstvo reprezentacije Japana od 1:0.

Međutim, Kolmubijci nisu psihički klonuli nakon šokantnog početka za njih, već su krenuli u napad sa namerom da izjednače. Japanci su se orijentisali na kontra napade iz kojih su par puta ozbiljno pripretili.

>>>Navijači Švajcarske za 1.200 km promašili grad u kojem igra njihov tim!

Ipak, hrabra igra reprezentativaca Kolumbije im se ispaltila nakon slobodnog udarca. Kintero je inteligentnim šutem po zemlji nadmudrio živi zid Japanaca koji je skočio, i tako mu omogućio da savlada golmana Kavašimu, koji je uspeo da uhvati lotu u trenutku kada je ona prešla gol liniju celim svojim obimom.

Rezltatom 1:1 se odtišlo na odmor. Nastavak utakmice je obeležila agresivnija igra reprezentacije Japana koja je želela da povrati vođstvo.

Odlične šanse da postignu gol su propustili Osaka i Inui nakon 15 minuta igre u nastavku. Kolumbijci su se branili i pokušavali da ugroze gola Japanaca iz kontra napada i nakon prekida.

Huan Kintero proslavlja fantastičan pogodak iz slobodnog udarca Foto: Tanjug/AP

Da apsurd bude veći, Kolumbijci su upravo nakon prekida primili pogodak. Kejsuke Honda je odlično izveo korner a Juji Osako je u srcu šesnaesterca glavom skrenuo loptu u mrežu Ospine.

Do kraja meča reprezetnativci Kolumbije su bezuspešno pokušavali da dođu do izjednačenja.

Zanimljivo je da je na ovoj utakmici za Kolumbiju na Mundijalu debitovao Radamel Falkao. Ipak, zanimljivo je i to da su Kolumbijci počeli meč bez svoje prve zvezde, Džejmsa Rodrigeza, koji je ostao na klupi.

KOLUMBIJA - JAPAN 1:2

(Kagava 6 pen, Kintero 39, Osako 73)

Kolumbija: Ospina, Arijas, Muriljo, D. Sančez, Mohika, Lerma, K. Sančez - Kvadrado (Barios 31), Kintero (Rodrigez 59), Izkjerdo, Falkao.

Japan: Kavašima, H. Sakai, Jošida, Šođi, Nagatomo, Hasebe, Šibasaki (Jamaguči 80), Haraguči, Kagava (Honda 69), Inuji, Osako.

TOK MEČA:

90. minut: Sudijska nadoknada će trajati 5 minuta

80. minut: Izmena u reprezentaciji Japana, igru je napustio Šibasaki dok je na teren utrčao Jamaguči

73. minut: GOOOOOL Odličan udarac glavom Osaka nakon kornera Honde, on se izborio za poziciju u srcu šesnaestrca Kolumbije i svaldao golmana Ospinu

72. minut: Izuzetna priilika da Japanci povedu preko Sakaia koji je odlično šutirao iz naizgled teške situacije

69. minut: Izmena u reprezentaciji Japana, Šinđija Kagavu je zamenio Kejsuke Honda

59. minut: Druga izmena u reprezantaciji Kolumbije, igru napušta strelac izjednačujućeg gola Kintero, dok je u igru ušao Džejms Rodrigez

Kapiten reprezentacije JApana Hasebe nakon faula koji je načinio nad Falkaom Foto: Tanjug/AP

57. minut. Još jedna prilika za fudbalere Japana, ovog puta je Takaši Inui bio u izglednoj prilici ali je Ospina ponovo bio na visini zadatka

54. minut: Odlična šansa za Osaka koji je sa leve strane na udajenosti od 5 metara šutirao u golmana Ospinu koji je suvereno intervenisao

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

45. minut: POLUVREME

39. minut: GOOOOOOL Kintero je odlično izveo slobodan udarac šutiravši ispod živog zida, golman Japana je zakasnio sa rekacijom

Fudbaleri Kolumbije proslavljaju izjedančujući pogodak Foto: Tanjug/AP

32. minut: Veliku šansu propustio je Juja Osako, šutirao je iskosa sa leve strane, lopta je otišla desno pored gola.

31. minut: Izmena u reprezentaciji Kolumbije, igru je napustio Huan Kvardado a u teren je utrčao Vilmar Barios

24. min: Posle vođstva Japana, Kolumbija je krenila hrabro i ofanzivno iako ima igrača manje, ali Japan je tvrd orah

Šinđi Kagava prolsavlja pogodak sa saigračima iz reprezentacije Japana Foto: AP/Tanjug

12. minut: Radamel Falkao je bio u odličnoj prilici, malo mu je nedostajalo da bolje zahvati loptu na 7 metara od gola Japana.

6. minut: GOOOL! Japan vodi na startu meča posle penala, a Sančez je dobio i direktan crveni karton!