≫

Australija uz VAR penal preživela na Mundijalu: Danci na korak od nokaut faze! (FOTO)

Sve će se odlučivati u poslednjem kolu, mada će na rasplet utakmice uticati i meč Francuska Peru

• 1

Reprezentacije Danske i Australije remizirale su rezltatom 1:1 u prvom meču drugog kola grupe C na Mundijalu u Rusiji.

Iako su Danci poveli na startu meča i ostavili bolji utisak u pvom poluvremenu, reprezentativci Australije su se vratili u meč nakon VAR penala, da bi u drugom poluvremenu bili bolji rival od Danaca.

Reprezentacija Danske sada ima 4 boda i nalazi se na prvom mestu u grupi dok reprezentacija Australije ima jedan bod. Sledeći meč u ovoj grupi između Francuske i Perua je na programu od 17. časova.

Danska - Australija 1:1

(Eriksen 7, Jedinak 38)

Danska: Šmajhel, Dalsgard, Kjaer, Kristensen, Larsen, Dilejni, Šone, Eriksen, Poulsen (Brejtvajt 59), Jorgensen (Kornelius 68), Sisto

Australija: Rajan, Behić, Miligan, Sensberi, Risdon, Muj, Jedinak, Rogić (Irvajn 82), Leki, Kruse (Arzani 68), Nabut (Jurić 75)

Nikolaj Jorgensen je mogao da udvostruči prednost Danaca Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Danske su odlično otvorili meč. Već u 5. minutu su poveli nakon fenomenalne akcije koju je završio Kristijan Eriksen prelepim udarcem sa 12 metara.

Nikolaj Jorgensen mu je majstorski asistirao petom prilikom ovog pogotka.

>>>Pre 8 godina Larisa Rikelme zapalila je Mundijal, razočaraćete se kako danas izgleda! (FOTO)

Nakon vođstva, Danci su nastavili sa napadima, i upravo je Nikolaj Jorgensen imao odličnu priliku da udarcem glavom udvostruči prednost Danske, ali je lopta završila pored gola Australije.

Tek u 30. minutu su Australijanci stvorili prvu šansu, Robi Kruse se našao u izglednoj prilici na 10 metara od gola Danske ali je njegov udarac bio izblokiran.

Ova šansa je bila uvertira u izjednačenje reprezentacije Australije.

Rogić i Dilejni u borbi za loptu Foto: AP/Tanjug

Nakon jednog centaršuta, reprezentativac Danske, Jusuf Poulsen, je neoprezno igrao rukom u svom šesnaestercu, što nije promaklo studiju za VAR na stadionu u Samari.

>>>Palo prvo skidanje brusa na Mundijalu: Prsate Peruanke nemaju srama (FOTO 18+)

Sudija Antonio Mateu je pokazao na belu tačku a kapiten Australije, Mile Jedinak, je rutinski izveo penal za izjednačenje.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednjih prilika na obe strane.

Drugo poluvreme je počelo u mirnijem tempu. Sisto je imao jednu polušansu kada je nakon dobre akcije Danaca njgov šut bio izblokiran.

Kristijan Eriksen nakon postignutog pogotka Foto: AP/Tanjug

Nakon toga je usledio period u kome je reprezentacija Australije preuzela inicijativu.

Rogić, Leki i Moj su imali nekoliko solidnih prilika ali je rezultat ostao nepromenjen u tom periodu.

Australijanci su ostavili mnogo bolji usitsak u drugom poluvremenu i potpuno preoteli ulogu favorita od Danaca.

Međutim, reprezentativci Australije nisu uspeli da pogotkom materijalizuju bolju igru tako da je do kraja meča ostao nerešen rezultat.