≫

Kavani i Suarez razbili Portugalce: Mesi i Ronaldo pakuju kofere istog dana! (FOTO) (VIDEO)

Šampion Evrope je eliminisan sa Mundijala

• 18

Fudbaleri Urugvaja  pobedili su Portugaliju 2:1 i plasirali se u nastavak takmičenja na Svetskom prvenstvu u Rusiji gde ih u 1/4 finalu čekaju Francuzi, koji su ranije eliminisali Argentinu.

>>> Embape postao prvi tinejdžer koji je dao dva gola u jednom meču Mundijala još od 1958. godine. Tada je to izveo Pele!

Prvi susret Urugvaja i Portugalije na Mundijalima ikada, pripao je južnoameričkoj selekciji koja za pobedu može da zahvali Suarezu i Kavaniju koji su asistencijama i golovima potpuno razbili odbranu protivnika.

Nebeskoplavi odlično su otvorili meč. Imali su inicijativu od samog starta, a dobra igra im se isplatila već u 5. minutu kada je Kavani, posle odlične asistencije Suareza, glavom zatresao mrežu Ruja Patrisia.

Do kraja poluvremena, Portugalci su bili ofanzivniji ali protivnik je uspešno odolevao i neutralisao svaki ozbiljniji pokušaj Ronalda i drugova da postignu pogodak.

Brojni pokušaji Portugalaca da ugroze gol završili su bez uspeha; Foto: Tanjug/AP

Po dolasku sa odmora, aktuelni šampion Evrope je nastavio tamo gde je stao u prvom delu igre. Konstantnim napadima nastojali su da probiju odbranu Urugvaja. Odličnu šansu imao je Rafael ali je šutirao malo iznad prečke, da bi bukvalno u sledećem napadu, posle kornera, Pepe ostao sam, bez markacije, pa je glavom pogodio i poravnao rezultat.

Međutim, samo 6 minuta kasnije usledio je ekspresan odgovor Urugvajaca. Ponovo je proradila veza Suarez - Kavani. Suarez je odlično promenio "stranu lopte", dodao do Kavanija koji je "iz prve" plasirao loptu u nebranjeni deo mreže golmana Ruja Patrisija!

Do kraja Portugalci su napadali i opsedali gol protivnika svim silama, ali bez značajnijeg rezultata. Krenuli su "na sve ili ništa", a najbolju šansu za izjednačenje je propustio Bernardo Silva.

Golman Južnoamerikanaca, Muslera, krenuo je na loptu koja mu je pobegla, Portugalac je natrčao na nju, šutirao ali je promašio gol. Posle te gužve u šesnaestercu, u 70 minutu, povredio se dvostruki strelac Edison Kavani koji je morao da napusti igru.

Ovo bi ujedno mogao da bude i veliki hendikep za Urugvaj u nastavku prvenstva jer sada imaju samo 5 dana da oporave svog najboljeg strelca.

Zanimljivo je da su istog dana sa svojim reprezentacijama poraženi najbolji igrači sveta, Argentinac Leonel Mesi, kao i Ronaldo, koji još jednom nije uspeo da postigne svoj prvi gol na svetskim prvenstvima u nokaut fazi.