≫

Derbi della Madonnina (Made in China): Milan u 97. minutu šokirao Inter (VIDEO)

Neroazuri vodili 2:0 do 83. minuta i na kraju nisu pobedili gradskog rivala - 2:2

• 2

Možda je do danas meč između Intera i Milana bio ''derbi della Madonnina'', ali ovaj današnji odigran u matine terminu svakako može da se nazove ''derbi della Made in China''.

Jer, oba gradska rivala su sada u vlasništvu Kineza, a ovi Milanovi koji su pre nekoliko dana kupili klub od Berluskonija su dočekani jasnom porukom Tifoza Rosonera.

- Od vas očekujemo ozbiljnost, privrženost poslu i odlučnost. Želimo vam dobrodošlicu u klub - pisalo je na baneru posvećenom Liju Jonghongu, sada vlasniku 99,93 odsto Milana.

Svoj debi kao vlasnik umalo da ne pamti po dobrom! Inter je kao nominalni domaćin imao 2:0, ali je Kristijan Zapata u 97. minutu doneo bod Rosonerima.

Prethodno je Romanjoli u 83. minutu smanji rezultat koji su Kandreva i Ikardi kreirali u finišu prvog poluvremena.

Antonio Kandreva je u 36. minutu savladao Donarumu za erupciju oduševljenja Neroazura, da bi Mauro Ikardi u 44. minutu povisio na 2:0.

Mogao je Inter malo pre ulaska u sat vremena igre da reši pita nje obednika da je Perišić bolje šutirao, ali su u nastavku dozvolili dramu. Handanović je nekoliko puta bio maestralan i zaustavljao je šuteve igrača Milana, međutim u 83. minutu nije mogao ništa - Romanjoli je bio strelac!

I kada se činilo da je kraj, i da će Inter prestići Milan u borbi za Evropu - desio se Zapata. Korner sa desne strane, gužva u kaznenom prostoru Handanovića i gol, iako lopta niej zatresla mrežu. Samo je prešla liniju dovoljno toliko da zavibrira sudijin sat.

Vredi pomenuti i to da su ovaj derbi obeležili i navijači, odnosno njihove spektakularne koreografije.