Potvrđena odluka u slučaju Ćuruvija: Optuženi za ubistvo ostaju van zatvora, brane se od kuće

Nedavno je Apelacioni sud ukinuo to prvo rešenje zbog bitnih povreda odredaba krivičnog postupka

  • 2

Specijalni sud u Beogradu doneo je novo rešenje kojim je potvrdio svoju raniju odluku s početka jula o ukidanju pritvora dvojici optuženih za ubistvo Slavka Ćuruvije 1999. godine Milanu Radonjiću i Ratku Romiću i određivanju kućnog pritvora uz elektronski nadzor.

Kakav preokret u slučaju Ćuruvija! Radonjić i Romić u kućnom pritvoru, danas izlaze iz zatvora

Nedavno je Apelacioni sud ukinuo to prvo rešenje zbog bitnih povreda odredaba krivičnog postupka, odnosno jer je izreka rešenja bila "nerazumljiva i protivrečna sama sebi, kao i razlozima rešenja".

Branilac Radonjića i Romića, advokat Zora Dobričani Nikodinović potvrdila je da je novo rešenje doneto 7. avgusta i da njeni klijenti ostaju u kućnom pritvoru.

I na novo rešenje tužilaštvo za organizovani kriminal ima pravo da uloži žalbu Apelacionom sudu.

Specijalni sud je 6. jula doneo ukinuto rešenje kojim je posle tri i po godine, ukinuo pritvor nekadašnjim pripadnicima Drzavne bezbednosti Radonjiću i Romiću, optuženim za krivično delo teško ubistvo.

Foto: Profimedia/AFP

Pritvor, u kom su bili od hapšenja 13. januara 2014. godine zamenjen im je tada blažom merom - kućim pritvorom uz elektronski nadzor, odnosno nanogicu.

Pored njih u ovom slučaju za ubistvo Ćuruvije optuženi su i nekadašnji šef DB-a Radomir Marković i pripadnik tog centra Ratko Romić i Milan Kurak, koji se tereti da je neposredni izvršilac ubistva.

Marković u zatvoru služi kaznu od 40 godina zatvora, a Kurak je u bekstvu i za njim je raspisana međunarodna poternica.

Radonjić i Marković se terete za podstekavanje na teško ubistvo, a Romić i Kurak za teško ubistvo.

Prema optužnici, Ćuruviju je 11. aprila 1999. godine ubio Miroslav Kurak, a saučesnik mu je bio Ratko Romić koji je drškom pištolja udario Ćuruvijinu prijateljicu Branku Prpu u glavu.

Kako se navodi u optužnici, Ćuruvija je ubijen zbog "javnog istupanja u zemlji i inostranstvu i kritike nosilaca političke vlasti, mogućnosti da utiče na javno mnjenje i delovanje opozicionih društvenih snaga, radi očuvanja postojeće vlasti".

Ubijen je u dvorištu ispred ulaza u zgradu, gde su se nalazile prostorije marketing službe Dnevnog telegrafa.

Daljinac baner

(Telegraf.rs/Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ssssremac

    10. avgust 2017 | 08:15

    Svakom o zasluzi. Mnogoje bre Pisao pogresno i previse dugo.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA