Zašto se uvek kaže leta Gospodnjeg?

Mnogi i danas koriste izraz leta Gospodnjeg kada žele da dočaraju kada se nešto odigralo, ali ne mogu sa sigurnošću da tvrde šta znače reči leta Gospodnjeg i odakle vode poreklo

  • 1

Sigurno ste bezbroj puta pročitali da se važan istorijski događaj odigrao neke godine leta Gospodnjeg, kao što u mnogim knjigama nakon izdavača možete videti koje je godine izdato delo uz obavezne reči leta Gospodnjeg.

Procvat srpske prestonice tridesetih godina: Beograd je između dva rata imao svoj najsjajniji period (FOTO)

Kakav je život u najsrećnijoj državi na svetu: Bebe spavaju napolju, penzije su svima iste, starih ljudi nema i sve se zatvara u 18h

Mnogi i danas koriste izraz leta Gospodnjeg kada žele da dočaraju kada se nešto odigralo, ali ne mogu sa sigurnošću da tvrde šta znače reči leta Gospodnjeg i odakle vode poreklo.

- Sve crkvene knjige koje su izdate pre mnogo godina, čak pre 2000 godina i više imaju obavezno navedeno godinu izdanja i reči leta Gospodnjeg.

- Verovalo se da svaki dan pripada Gospodu, i da je svaki dan dar od Boga, pa se podrazumevalo da je i godina Gospodnja. U znak zahvalnosti na svakom podarenom danu, kažemo da se neki događaj odigrao leta Gospodnjeg - pojasnio je poreklo ovog izraza otac Jova.

Daljinac baner

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA