Ajntraht slavi Gaćinovića, Šteger ukanalio Keln, ali je Borusiju vratio iz mrtvih

Srpski reprezentativac protiv Kostićevog Hamburgera postigao gol odluke

• 0

Trojica srpskih igrača bila su od starta na terenu na utakmice Hamburg - Ajntraht u okviru 16. kola Bundes lige. Na kraju su se radovala dvojica, Mijat Gaćinović i Luka Jović čiji je tim pobedio Kostićev rezultatom 2:1.

Mijat je bio strelac onog gola koji je na kraju bio odlučujući da gosti odu kući sa tri boda.

Srpski fudbaler je golgeterski reagovao posle lopte Amerikanca Timotija Čendlera, iz prve je gađao donji desni ugao gola Kristijana Matenija i pogodio ga, za slavlje ekipe iz Frankfurta, za pobedu koja ih diže ka gornjem delu tabele.

Čendler je inače bio igrač utakmice, sem toga što je proigrao Gaćinovića pre drugog gola, prvi je sam režirao posle solo akcije i udarca unutar kaznenog prostora.

Bila je to najava preokreta, pošto je domaći tim prethodno, preko Grka Kirjakosa Papadopulosa, poveo u 9. minutu.

Gaćinović i Jović su izašli u drugom delu drugog poluvremena, dok je Kostić za Hamburger odigrao čitavu utakmicu.

"Sav plen" je konačno u rukama Borusije Dortmund.

Posle osam mečeva u kojima nije upisana pobeda, sa novim trenerom Peterom Štegerom konačno su i "milioneri" prekinnuli neprijatan niz rezultata koji ih je bacio na nezavidnu osmu poziciju.

Dojučerašnji trener Kelna pokrenuo je ekipu do poede od 2:0 u gostima protiv Majnca.

Strelac vodećeg gola za goste bio je Sokratis Papastatopulos u 55. minutu, a Majncu je presudio Šinđi Kagava u 89.

Neven Subotić je posmatrao meč sa klupe.