≫

Đoković tek posle pet setova borbe pobedio Argentinca!

Srpski teniser nije prikazao očekivanu igru pa je tek posle pet setova pobedio Dijega Švarcmana sa 3:2

• 27

Novak Đoković  plasirao se u četvrto kolo otvorenog prvenstva Francuske pošto je pobedio Argentinca Dijega Švarcmana (41 na listi) sa 3:2 (5:7,6:3, 3:6,6:1, 6:1)

Đokoviću je ovo bio prvi pravi ispit na Rolan Garosu a veoma teško je  došao do pobede na ovom meču pošto je Švarcman igrao veoma dobro.

Meč je trajao 199 minuta, a Ðoković sada u međusobnom skoru vodi 2:0. Njegov naredni rival biće pobednik meca između Francuza Luke Puja i Španca Alberta-Ramosa Vinjolasa.

Novak se mučio više nego očekivano, a Argentinac je dva puta vodio u ovom meču, najpre sa 1:0, pa 2:1. Inače, Švarcman igra odlično na šljaci i ko prati tenis zna da je opasan iako nema neki rejting.

Meč ne bi bio ovako dramatičan da Đoković nije ispustio prednost 4:1 u prvom setu. Prosto je neverovatno kako je upao u lošu fazu i dozvolio rivalu da sa šest gemova osvoji set 7:5.

U drugom setu je Novak odigrao mnogo bolje i sa brejkom u 8. gemu je uspeo da osvoji set sa 6:3.

Očekivalo se da će tad početi Noletova rapsodija i da pokazati svoj kvalitet.  Međutim, u trećem setu desila se ista situacija kao u drugom. Ovoga puta je Švarcman u osmom gemu napravio brejk i nakon toga osvojio treći set sa 6:3.

Bio je Nole u teškoj situaciji, ali šampioni pokazuju najbolje kada su saterani uza zid.

Razbesneo se i u četvrtom setu pregazio Argentinca sa 6:1 i ušlo se u peti set. Peti setije protekao baš kao i četvrti u Noletovoj dominaciji i osvajanju seta sa 6:1