Emenikeov srednji prst "dinamovcima" (VIDEO)

Dinamovog igrača Rikova grudva pogodila posred glave u moskovskom derbiju sa Spartakom

• 0

U drugom moskovskom okršaju u 36. kolu ruskog fudbalskog prvenstva, Spartak je kao gost pobedio Dinamo 3:1, a utakmica po lapavici imala je zanimljive detalje i mimo golova. Nigerijski napadač "spartakovaca" Emanuel Emenike pokazao je srednji prst "dinamovcima" na tribinama, a grudva je pogodila Dinamovog beka Rikova posred glave.

– Navijači Dinama su sve vreme provocirali, gađali su nas grudvama. Nisam mogao da se suzdržim. Učinio sam nepristojan gest i žalim zbog toga – objasnio je svoj potez Emenike, koji je doveo Spartak u vođstvo u 30. minutu.

Izjednačio je Samedov u 45. minutu, a gosti su poveli autogolom Ekvadorca Noboa u 70. Konačan rezultat postavio je brazilski napadač Ari u poslednjem minutu. Bivši levi bek Partizana Marko Lomić igrao je za domaćina do 76. minuta, a onda je umesto njega ušao ukrajinski napadač Andrej Voronjin.

Spartak je savladao Dinamo posle osam međusobnih mečeva. Prethodni put uspešniji je bio tokom jeseni 2007.

Rezultati plej-ofa (osam ekipa nastavilo borbu za titulu)

Dinamo – Spartak 1:3

(Samedov 45 – Emenike 30, Noboa autogol 70, Ari 90)

Zenit – Rubin 1:1