Bivši Zvezdin igrač dao gol, ali je Runi bio brži za trijumf Engleza! (VIDEO)

Nejc Pečnik postigao gol za Sloveniju za izjednačenje 2:2, ali je Vejn Runi u završnici meča doneo pobedu Englezima

• 1

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je u Ljubljani selekciju Slovenije sa 3:2 (0:1) u šestom kolu kvalifikacione grupe E za odlazak na prvenstvo Evrope 2016. godine.

Delovalo je da će domaćin osvojiti bod na stadionu Stožice, pošto je bivši igrač Crvene zvezde Nejc Pečnik izjednačio rezultat u 84. minutu, ali je nekoliko trenutaka kasnije Vejn Runi doneo slavlje gostima.

Engleska je zadržala maksimalan učinak i prvo mesto u grupi, dok je Slovenija i dalje druga sa istim brojem bodova (devet) kao i Švajcarska, koja ima utakmicu manje.

U drugom meču ove grupe Estonija je pobedila San Marino sa 2:0.

Rusija je u grupi A doživela novi neuspeh, ovoga puta od Austrije. Jedini gol na meču u Moskvi postigao je Janko u 33. minutu.

Lihtenštajn i Moldavija odigrali su nerešeno 1:1, dok je u C grupi Ukrajina bila bolja od Luksemburga 3:0.