≫

Srnić i Vieira prekinuli mučenje Zvezde, a Orlandić sa penala zapečatio pobedu protiv BSK-a! (VIDEO)

Fudbaleri Zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije

• 38

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije pošto je pobedila BSK sa 3:0 golovima Slavoljuba Srnića u 68, Huga Vieire u 70, i Orlandića u 88. mintu sa bele tačke. Tako su crveno-beli posle de uzastopne sezone kada je su ispadali iz najmasovnijeg takmičenja u Srbiji, uspeli da obezbede utakmice Kupa na proleće.

Crvena zvezda - BSK Borča 3:0

(Srnić 68, Vieira 70, Orlandić 88. pen)

Stadion: Rajko Mitić Gledalaca: - Sudija: Marko Popović.

Crvena zvezda: Supić, Petković, Le Talek, Fibel, Milošević, Donald, An. Luković. Babunski, Plavšić, Srnić, Vijeira.

BSK Borča: Bogdanović, Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, Plavšić, Janković, Kiković, Džugurdić, Pobulić, Žerađanin.

Mučili su se crveno-beli u prvom poluvremenu, a gosti su čak i imali i bolje prilike da matiraju nesigurnu odbranu Zvezde. Ipak, fudbaleri BSK-a se nisu najbolje snalazili u završnici, pa je mreža Supića ostala netaknuta. Malobrojna publika na Marakani je bila nezadovoljna, pa su se čak čuli i zvižduci sa Severa.

To kao da je trgnulo igrače Zvezde, koji su zaigrali bolje u nastavku. Nekoliko dobrih prilika propustili su u nastavku, bile su pogođene i dve stative, da bi u 68. minutu Srnić postigao gol posle stative koju je pogodio Andrija Luković.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0, Vieira je iskoristio priliku u kaznenom prostoru i pogodio mrežu Bogdanovića.

Tačku na i stavio je Petar Orlandić sa bele tačke u 88. minutu, nakon što je Donald na nepropisan način zaustavljen u kaznenom prostoru.