≫

Čelsi je živ, Siti udario u tvrdo na "Bridžu"! Liverpul je lider Premijer lige (VIDEO)

Sari nadmudrio Gvardiolu, "Građani" pretrpeli prvi poraz ove sezone

• 0

Šampion je tresnuo na "Stamford Bridžu", Eden Azar i "plava" družina odigrali su sjajan meč protiv "Građana", pobedili 2:0 i svrgnuli Pepov tim sa čelne pozicije prvenstva, na kojoj je sad Liverpul.

Redsi su i dalje bez poraza, Sitiju je ovo bio tek prvi ovosezonski, dok je Čelsi oživeo u trci za titulom, istina, posle dva kiksa, sad iz drugog plana mora da čeka priliku da izvrši dodatni pritisak na prvoplasirane.

Veliku utakmicu je odigrao fenomenalni Azar, kakav je to samo genije, Belgijanac je sa dve asistencije iskreirao pobedu koju su golovima ukrasili Engolo Kante i David Luiz.

Pogledajte drugi gol Luiza koji je bio najbolji u skoku posle ubačene lopte iz kornera Azara, pogledajte i poslušajte delirijum na stadionu koji je bio uvod u konačno slavlje.

Delirijum u Čelsiju posle drugog gola u režiji Luiza Foto: Tanjug/Ap

Azar je dirigovao igrom Čelsija, naravno od njega se to najviše očekivalo, nije izneverio navijače i saigrače, a do ludila je dovodio svoje čuvare.

U 45. minutu je pronašao pravo rešenje u trenutku kada se odbrana Sitija nije do kraja sabrala, lopta je stigla u kazneni prostor gde je pokupio neumorni Kante i smestio je u mrežu.

Čelsi je taktički perfektno doradio drugo poluvreme, boorbena gotovost podignuta je na još viši nivo, pa gosti nisu imali mnogo prostora da se razmahnu, nije bilo od njih one ubojitosti u pasu kojom osvajaju teren...

Tačku na sjajno izdanje Čelsija stavio je, rekosmo, Luiz koji je krikom posle gola odgovorio na kritike koje je trpeo zbog kikseva za golove i poraze Čelsija psolednjih nedelja.