≫

Rašford pogodio pred pakleni "tur" Junajteda: Đavoli pevali u Lesteru, ali slede Čelsi, PSŽ, Liverpul! (VIDEO)

Solskjerova četa napravila dobru uvertiru pred najkomplikovaniji deo sezone

• 0

Mančester junajted je preskočio još jednu prepreku na putu galopirajućeg uzleta, na "King Paueru" golom Rašforda "Đavoli" su savladali Lester 1:0 i krenuli u poteru za Čelsijem i Ligom šampiona.

Bila je ovo već deveta pobeda na deset utakmica od dolaska Norvežanina umesto Murinja, uključujući i druga takmičenja.

Već u 8. minutu utakmica je rezultatski rešena, mada daleko od toga da je manjkalo uzbuđenja u nastavku, a bilo ih je i te kako pred golom De Hee.

Elem, Rašford je ključnoj situaciji pokazao vrhunsku klasu, prijem lopte na pas Pogbe bio je savršen, udarac jednako dobar - za 1:0 gostiju u čijim je redovima od starta igrao i Nemanja Matić.

Srbin je u drugom poluvremenu imao jedan neoprezan start pred svojim golom, sreća je da nije sankcionisan, a bilo je, možda, elemenata i za crveni karton...

Matić i saigrači su u drugom poluvremenu morali svojski da se "iskidaju" da sačuvaju prednost, u čemu je De Hea imao presudnu ulogu: sjajno je Španac hvatao šuteve Vardija (makazice) i nešto kasnije Gezala iz slobodnog udarca.

Sačuvao je De Hea mrežu, a Junajted pobedu i tri boda koja će značiti i te kako pred ono što sledi, a sledi prvo Fulam, a onda - Čelsi (gost), PSŽ (domaćin), Liverpul (gost).