Monfis zaustavio Gulbisov šou: Francuz sjajnim izdanjem do osmine finala Australijan Opena

Letonac na kraju ipak ima čime da bude zadovoljan

• 0
Australian Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Francuski teniser Gael Monfis plasirao se u četvrto kolo Australijan Opena pobedom nad letonskim igračem Ernestsom Gulbisom u tri seta.

Francuz je trijumfovao 7:6 (2), 6:4 i 6:3 i samo je prvi set bio zaista neizvestan. On je umnogome uticao na dalji razvoj događaja dva i po sata dugog meča.

Gulbis, kvalifikant i trenutno 256. igrač planete je bolje ušao u meč i poveo brejkom 2:1.

Monfis je odmah uzvratio, izjednačio na 2:2 i u 13. gemu sa dva mini-brejka došao do prvog seta.

Početak drugog seta je prošao u razmeni brejkova gde je dva pretrpeo Letonac u prvom i trećem gemu.

Imao je brejk šansu potom da izjednači i propustio ju je, pri rezultatu 4:3 za Monfisa.

Francuz je sačuvao svoj servis i otišao u treći set sa kapitalom od 2:0. Suprotno drugom delu igre, Gulbis je u trećem setu poklekao u finišu.

Posle egal početka do 3:3, Monfis ne koristi prvu, ali koristi drugu šansu i dolazi do 4:3. Rutinski rešava svoj gem bez izgubljenog poena za 5:3, a onda novim brejkom samo potvrđuje pobedu.

On će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz okršaja Dominika Tima i Tejlora Frica.