Novaku stiže ozbiljan problem: Raonić "izbombardovao" Čilića sa 35 asova pred četvrtfinale!

Sjajno izdanje Kanađanina i mogući problem za Novaka

• 16
Australian Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Kanadski teniser Miloš Raonić potvrdio je da se vraća u vrhunsku formu pobedama najpre nad Stefanosom Cicipasom, a onda u između subote i nedelje i nad Marinom Čilićem u tri seta.

Raonić je Hrvata savladao sa 6:4, 6:3 i 7:5 i plasirao se u četvrtfinale Australijan Opena gde ga čeka Novak Đoković.

Srbin je u svom meču osmine finala sa 6:3, 6:4 i 6:4 za oko dva sata igre bio bolji od Dijega Švarcmana.

Raoniću su za pobedu nad Čilićem bila potrebna dva sata i 17 minuta, tokom kojih je uglavnom "terorisao" protivnika as udarcima.

Kanađanin ih je sakupio čak 35, što mu je uz skoro tri četvrtine ubačenih prvih servisa (73 posto) donelo ubitačnu kombinaciju.

Čilić je tokom meča imao svojih šansi za brejk, ali je propustio sve četiri i kada te retke padove Raonića nije koristio, nije ni imao čemu da se nada.

Miloš je prve dve prilike dopustio Hrvatu u sedmom gemu kada je poveo sa 4:3, a onda na servis protivnika uzeo prvi set.

"Brejknuo" je Čilića još jednom na startu drugog seta, što će se ispostaviti kao dovoljno do kraja ovog dela igre.

Treći set je protekao u pokušajima Čilića da sačuva "živu glavu", jer je u nekoliko navrata spasavao svoj servis pre nego što je popustio u završnici seta.

Raonić je brejkom u 11. gemu obezbedio pobedu i onda je samo potvrdio, a pred Novakom Đokovićem će sada biti zaista težak zadatak, ako želi da odbrani trofej u Melburnu.