Bibić u finišu ostao bez zlata, srebro mu izmaklo za stotinku! (FOTO)

Veliki uspeh za Bibića, ali moglo je i bolje

• 3

Srpski atletičar Elzan Bibić, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Švedskoj, jer je deonicu od 1500 metara istrčao za 3:50,90 minuta.

Bibić je tokom cele trke bio među prva tri takmičara, da bi se dva kruga pred kraj odvojio i prešao na vodeću poziciju.

Nekoliko metara pred cilj njega je uspeo da pretekne Ignacio Fontes, španski atletičar koji je zauzeo prvo mesto rezultatom 3:50,38, dok je o drugom i trećem mestu odlučio finiš.

Drugo mesto zauzeo je takmičar iz Velike Britanije, Pirs Kuoplend, koji je za samo jednu stotinku osvojio srebro rezultatom 3:50,89.

- Nisam zadovoljan bronzom, mislim da sam zaslužio i bio spreman za zlato. Trka je na početku bila dosta spora, dva kruga pred kraj ja sam ubrzao i promenio ritam koji me je doveo do ovog odličja. Takmičenje za mene još uvek nije završeno, očekuje me trka na 5000 metara - rekao je Bibić za sajt Atletskog saveza Srbije.

VIDEO - Elzan Bibić: Ovo je bilo veliko iskustvo za mene