Američka štafeta vratila titulu u SAD posle 12 godina, Jamajčanke neprikosnovene među damama

Britanci nisu uspeli da izdrže nalet "Kolmana i drugova"

• 0
Atletika Doha Foto: Tanjug/AP

Američki atletičari osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4x100 metara na Svetskom prvenstvu u Dohi, dok su se u istoj disciplini, u ženskoj konkurenciji, za najsjajnije odličje izborile atletičake Jamajke.

Štafeta u sastavu Kristijan Kolman, Džastin Getlin, Majkl Rodžers i Noa Lajls je trku završila za 37,10 sekundi i tako donela svojoj zemlji osmu titulu prvaka sveta, a prvu od 2007. godine.

Iza njih, na drugom mestu našla se štafeta branioca titule,  Velike Britanije (37,36),  dok je bronzu osvojila štafeta Japana (37,43).

Kada je reč o damama, štafeta u sastavu Natalija Vajt, Šeli-En Frejzer-Prajs, Džonil Smit i Šerika Džekson ovojila je zlato rezultatom 41,44 sekunde.

Štafeta Velike Britanije osvojila je srebro (41,85), dok su Amerikanke stigle do bronze (42,10).

Svetsko prvenstvo u atletici 2019 Foto: Tanjug/AP