≫

Kenijka izmislila novu tehniku skoka uvis: Završila poslednja, ali je njen nastup najgledaniji

Takmičenje je završila na poslednjem mestu, ali je napravila inovaciju u ovom sportu

• 2
Zedi Čongvo, atletika, skok uvis

Printskrin: Instagram / worldathetlics

U Keniji je 18. avgusta počelo Svetsko prvenstvo u atletici za sportiste mlađe od 20 godina i trajaće do 22. avgusta, a jedna od domaćih atletičarki je bez obzira na to što je završila takmičenje na poslednjem mestu uspela da osvoji srca publike zbog svog neobičnog nastupa.

Tokom trećeg dana turnira, na programu je bilo takmičenje u skoku uvis, gde su naše dve atletičarke Zorana Rokavec i Angelina Topić sa preskočenom letvicom od 1.78 metara uspele da se plasiraju u finale, međutim, pažnja je bila usmerena ka domaćoj takmičarki Zedi Čongvo.

Zedi je takmičenje završila ubedljivo na poslenjem mestu, prva do nje je preskočila 10 centimetara višu lestvicu, ali svima je jasno i zašto.

Naime, Zedi Čongvo ne koristi uobičajen način za takmičenje u ovoj disciplini, ona je izmislila svoj, koji je znatno teži od ostalih.

Uostalom, možete i videti kako to izgleda kada ona skače u videu ispod.

View this post on Instagram

A post shared by World Athletics (@worldathletics)

Zedi Čongvo je uspela da ostvari rezultat od 164 centimetra na ovaj način, što nije bilo dovoljno za finale.