≫

Užas! Svetska rekorderka izbodena do smrti, nedavno se takmičila i na OI u Tokiju

Kenijka Agnes Tirop oborila je rekord na 10.000 metara prethodnog meseca

• 0
Agnes Tirop Foto: Jewel SAMAD / AFP / Profimedia

Strašne vesti dolaze nam iz Kenije! Tamošnja atletičarka Agnes Tirop, koja se pre dva meseca takmičila na Olimpijksim igrama, pronađena je mrtva u svojoj kuću sa ubodnom ranom na stomaku!

Tiropova je praktično atletska zvezda na 5.000 metara i bila je jedna od favoritkinja za medalju u Tokiju, ali je na kraju trku završila kao četvrta.

Svojevremeno je osvojila bronzu na SP 2017. i 2019. godine, dok je 2015. uzela zlato na Svetskom prvenstvu u krosu u kom se uporedo takmičila. Zanimljivo, ovo je druga smrt kenijskih kros takmičara s obzirom na to da je nedavno mrtav u svojoj kući pronađen i trostruki šampion sveta u ovoj disciplini Hosea Mvok Mačarinjang.

View this post on Instagram

A post shared by ATHLST (@athlst_)

Inače, Tiropova je prošlog meseca u Nemačkoj postavila svetski rekord na 10.000 metara sa rezultatom 30,01 minut, da bi nakon takmičenja poručila:

- Srećna sam što sam oborila svetski rekord, tempo je bio težak, ali oseća da mi telo dobro reaguje.